Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolby Atmos 7.1 Jaki Amplituner Sony czy onkyo

12 Mar 2020 01:12 987 32
  • Poziom 16  
    Poszukuje amplituner do mojego kina , interesują mnie 3 modele,
    Sa to :

Onkyo TX-RZ840

Onkyo TX-NR696

Sony STR-DN1080 (podobno się zawiesza przy update i ucegla ) ktoś ma ?

Do tego głośniki dolby atmos bez subwoofera gdyz juz mam :)

czy kolumny dolby atmos muszą mieć taka sama impedancje każda ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Skoro masz budżet do 5K to bierz RZ840, to zdecydowanie najlepszy model i do tego nieźle grający w stereo.
    Najlepszy efekt Dolby Atmos dają kolumny umieszczone w suficie. Jakie masz kolumny do kina?
  • Poziom 16  
    Nie mam żadnych jeszcze pisalem o tym , przymierzam sie do ampa narazie a możliwości nie ma żeby sprawdzić jak to gra i na jakich przetwornikach. Kupie na tzw chybił trafił lub polecenie z elki .

Suba juz posiadam Klipsch 12sw- bestia ale... średnio go oceniam

Zastanawiam sie nad Klipsch ale sam nie wiem , sufitowe juz mam 4szt cambridge audio
    Jamo Studio S809 HCS 5.0

zaproponujcie cos z tymi kolumnami 6.0 Dolby Atmos 7.1 Jaki Amplituner Sony czy onkyo 5.0 7.0

W założeniu chce 7.1.4

jeszcze jeden amp Sony str-za1100es
  • Poziom 16  
    Co sądzicie o tych kolumnach Wilson MoviX 5.0 sa za 1.3k 5sztuk ma ktoś ? Sama cena mówi wszystko chyba

Dodano po 18 [minuty]:

Klipsch Reference Premiere RP-280FA Dolby Atmos (ebony) 2 szt.

Dodano po 19 [minuty]:

Klipsch R-51M para kolumn (czarny) 2 szt.

Dodano po 59 [sekundy]:

Klipsch R-820F para kolumn (czarny) 2 szt.

Dodano po 1 [minuty]:

Klipsch R-620F para kolumn (czarny) 2 szt

Klipsch R-6000 para kolumn (czarny) 2 szt

Jamo S 807 (czarny) 2 szt

Jamo S 806 (czarny) 2 szt

Dodano po 59 [sekundy]:

Które najlepsze , naturalny dźwięk
  • Poziom 17  
    Jeśli chcesz rozbudować system do 7.1.4 to musisz mieć amplituner 11-kanałowy a to koszt ok. 10tys.
    Proponuję na zostawić 5.1.4 i wtedy wystarczy np. Onkyo TX-RZ1100. Zawsze możesz go rozbudować o dodatkowe dwa kanały jak ci będzie mało.
    Trochę chaotycznie zadajesz pytania bo porównujesz za 1,3K i dziesięciokrotnie droższe.

Najlepszy do kina jest Klipsch serii Reference Premiere np. RP-8000F na fronty. (Te co wymieniłeś z końcówką FA to nie dla ciebie, bo mają wbudowane głosniki do atmosa).
    Tu masz przykładowy zestaw na tych kolumnach: https://promataudio.pl/pl/p/Klipsch-Reference-Premiere-RP-8000F-set-5.1-dipol/817
    Na 20m2 możesz pójść w rozmiar mniejszy, na frontach 6000. np. https://promataudio.pl/pl/p/Klipsch-Reference-Premiere-RP-6000F-set-5.1-/632
    Klipsch ma jeszcze tańszą budżetowa serię Reference ( z tej serii masz suba).
    Odpowiednikiem jest zestaw na frontach R-820F np. https://promataudio.pl/pl/p/Klipsch-Reference-R-820F-set-5.1/631 lub R-620F https://promataudio.pl/pl/p/Klipsch-Reference-R-620F-set-5.1.0/811
    To są przykładowe zestawy. Poszczególne kolumny można dobrać indywidualnie.
    Jeśli Jamo to S-809HCS ale to o klasę niższe brzmienie. Z Klipscha będziesz zadowolony, z Jamo czy Wilson raczej nie...
  • Poziom 16  
    Nie rozumiem dlaczego nie dla mnie te z końcówką FA co maja dodatkowe głośniki atmosa KLIPSCH REFERENCE R-625FA moge miec w dobrej cenie ale zastanawiam sie w czym problem. Te dodatkowe wbudowane będą służyć jako te sufitowe ?? Nie chce odsyłać dlatego pytam . Te RP 8000 za duże wg mnie . Nie o cene się martwię.
    KLIPSCH REFERENCE R-625FA Czy one sa złe do Atmosa ?? Rozbudować można w każdej chcwili ale nie ma czasu na odsyłki i zabawy ze zwrotami jak nie mam jak posłuchać i tyle w temacie
  • Poziom 16  
    Jak dam sobie spokój z tymi sufitowymi czy wystarczy
    KLIPSCH REFERENCE R-625FA x2
    +4xKLIPSCH RP-600M
    +centralka KLIPSCH RP-500C
    i ten sub 12sw ?

Czy coś zmienić ?? Chodzi o atmos Będzie 7.1.2
  • Poziom 17  
    Jeśli chcesz dać efektowe na sufit to po co przepłacać za wersję FA? Takie kolumny stosujemy wtedy gdy nie ma fizycznej możliwości montażu na suficie. Wszystkie odbijane to namiastka prawdziwego Atmosa. Piszesz ze masz dobra cenę na fa, zdecydowanie taniej kupisz zwykle, zwłaszcza przy komplecie możesz dostać rabat od cen w sklepie.

Masz dwie serie, nie mieszaj ich bo to bez sensu.
    Jeśli wybierasz lepsza serię z RP6000F na fronty to wtedy dobiera resztę z RP np centralny RP-404C lub mniejszy. RP-600 na surround to trochę przerost formy nad treścią, są duże. W zupełności wystarcza RP-500M.
    W niższej serii masz fronty R-620F, centralny R-34C lub R-52C, tylne R-51M.
  • Poziom 16  
    Znalażłem Klipsch RP-260f za 3K Piano Black czy one beda najlepsze z tego wszystkiego na front ?

Dodano po 2 [godziny] 33 [minuty]:

Co sadzicie o tym ampie onkyo rz830 ?? jest gorszy jakościowy od rz840 ??
  • Poziom 17  
    Jak wspomniałem seria RP jest lepsza, mimo, że RP-260F to starszy model. Wersji piano było bardzo mało i były dużo droższe, to pewnie cena za sztukę.
    Aktualny model to RP-6000F - nie występuje w wersji piano.
    Jak jeszcze gdzieś znajdziesz RZ830 to śmiało możesz brać, zwłaszcza jak jest dobra cena. RZ840 to jego następca, ma kilka funkcji więcej.
    To ze znalazłeś oferty w necie nie znaczy że są fizycznie. Musisz to sprawdzić zanim klikniesz.
  • Poziom 16  
    Co sądzicie o RZ740 ? porównywalny do rz830 ? rz840?
  • Poziom 16  
    PromatAudio napisał:
    Jak wspomniałem seria RP jest lepsza, mimo, że RP-260F to starszy model. Wersji piano było bardzo mało i były dużo droższe, to pewnie cena za sztukę.

Miałes racje z ta dostepnoscia . Troszkę sie zdenerwowałem jak zamówiłem a koło pisze ze maja tylko jedna sztukę . Jaki osiołek sprzedaje jedną sztuke , a nie w parach?

Dodano po 2 [minuty]:

W dodatku chciałem zamówić onkyo rz830, to z powodu dużych wachań waluty oferta nie jest dostępna .

Dodano po 3 [godziny] 49 [minuty]:
  • Poziom 17  
    Stąd dobra cena. Oferty na jedną sztukę pojawiaja się od czasu do czasu. Firmy niemieckie sprzedają uszkodzone/demo paletami i stąd takie kruczki. RZ-830 może jeszcze gdzieś znajdziesz o ile zostało komuś na półce. Teraz nie ma gwarancji ceny, dystrybutorzy zapowiedzieli podwyżki od kwietnia.
  • Poziom 16  
    Znalazłem onkyo rz1100 jak to sie ma do rz830 840 ? Więcej nie będę zanudzał :)

Dodano po 3 [minuty]:

onkyo rz1100 2016rok :) ale ma 3 dac ak4490 4458 i jakis starszy , pobiera mniej mocy z gniazdka nix 840 830. srebry jest dostępny 840 za 4.6k ale nie mogę sie zmusić do tego koloru :) ogólnie brakuje 840 u dystrybutora chyba koniec swiata już blisko wszyscy sie wyprzedaja :P
  • Poziom 17  
    Teoretycznie jest to wyższy model, ale na cyfrowych końcówkach mocy, stąd niższy pobór mocy. Jest OK do rozbudowanych systemów.
    RZ840 czarny teoretycznie ma być dostępny od kwietnia, ale w aktualnej sytuacji należy się spodziewać opóźnień.
  • Poziom 16  
    Czyli czekać na RZ 840 ? Rz1100 jak ma cyfrowe koncówki to moze się szybciej skończyć ?

Dodano po 1 [minuty]:

maxaudio to sklep bezpośredni dystrybutora ?? jak oni maja na stanie to sa ?

Dodano po 21 [minuty]:

Czy jakis amplituner ma obecnie HDMI 2.1 ?
  • Poziom 17  
    Max Audio to sklep byłego dystrybutora, ale końcówki onkyo jeszcze maja. Jak masz budżet na 1100 to kupuj.
  • Poziom 16  
    rz1100 5.7k rz830 otwarty :) 3.8k rz840 srebrny 4k czarny 5k

znalazłem rp-260f piano black nówki za 2szt 6k :)
  • Poziom 16  
    Posiada ktos onkyo rz1100 rz 840 rz830 słuchał ich wszystkich czy w wersji 1100 jest gorsza jakośc dzwieku na stereo niż onkyo rz830/840 , nadal nie wiem który wybrac aż w końcu skończa sie dobre ceny .

Głośniki wybrałem serieKlipsch RP Piano black
  • Poziom 17  
    1100 jest wyższym modelem, więc dlaczego ma grać słabiej?
    Warto dopłacać do lakieru piano? Znalazłeś cały komplet czy tylko fronty?
  • Poziom 16  
    komplet poza subem i sufitami :)

Dodano po 6 [minuty]:

Pytam o onkyo gdyż nie będę planował wymiany szybko a jak słyszę padają denony po 5latach , nie wiem jak z onkyo .
    Kupie coś żeby było na lata i dobre .

Dodano po 1 [minuty]:

Opcje bezprzewodowe mnie nie interesują jak i wideo tylko dźwięk sie liczy
  • Poziom 17  
    Subów w piano nie było.
    Mam klienta co zmienił 820 na 1100 i jest bardzo zadowolony.
  • Poziom 16  
    820 to raczej inna liga.
  • Poziom 17  
    RZ820(2017) to poprzednik 830 (2018). Teraz jest 840 (2019) a za chwilę pewnie 850 (2020). Modele serii 8 są wymieniane co roku. Czterocyfrowe 1100 i wyżej co trzy lata.
  • Poziom 16  
    Wychodzi z parametrów że 820 powinna grac tak samo jak 830/840 różnica tylko w mocy i ilości kanałów i zbędnych bajerów

Dodano po 6 [godziny]:

Co oznaczają zaznaczone złącza na foto ??

Te na dole służą jako wyjścia do dodatkowego wzmacniacza ?

z których zrobię 4szt sufitowych w atmosie ?
  • Poziom 16  
    Właśnie doszły mi klipsch rp160 surrondy , podłączyłem je do wzmaka 2x50 8ohm i jak mam byc szczery to nie ma basu i zbyt wysokie sa te gwizdki choć bardzo ładne. Nie znam sie kupiłem do kina może tak maja grac .

Ale oczekiwałem czegos z wyzszej półki

Czekam na info
  • Poziom 17  
    Tych surroundow nie słucha się normalnie. One wykorzystują odbicia od ścian i tworzą efekt. One nie muszą grać basem bo to nie ichce rola. Od tego mamy suba.
    Zaznaczone terminale służą do podłączenia dodatkowych głośników. Terminali może być więcej niż kanałów w ampli np do drugiej strefy.
    Nie widzę na zdjęciu jaki to model.

Na komputerze dojrzałem że to RZ820
    Zacisków masz 11 a model jest 7-kanałowy, więc możesz podłaczyć 11 głosników ale zagra tylko 7. Czyli jak podłaczysz strefę to albo słuchasz kina w salonie albo drugiej strefy, nie da się naraz. Konfiguruje się to w ustawieniach amplitunera. Jak chcesz wykorzystać ten model do bardziej rozbudowanego systemu to trzeba dołozyć dodatkowe końcówki mocy.
    Onkyo TX-RZ840 jest 9-kanałowy, więc możesz zrobić np. 5.1.4.
  • Poziom 16  
    Tak ale onkyo rz840 nie jest dostępny czarny , na mazonie nawet nie wysyłają do PL , Koniec świata , pan z q2!! chciał mi wcisnąć rz740 za 4k podobno to samo . Zabrałbym ten rz1100 ale troszkę stary jest . Chce kupić na szybko i sprawdzić te klipsch w razie czego oddać ale nadal mi nie doszły wszystkie. Dźwiękowo stereo lepszy jest 840 w kinie tez podobno . Brak opini o 1100 jak sie ma w stereo i w kinie. Tylko to opłacone sa kometarze .Wybór jest z dnia na dzień mniejszy.

Nie sądziłem że taki będzie problem z wyborem . Tylko jedna osoba sie wypowiada why ?

Dodano po 1 [minuty]:

Czy rz820 wychodzi w stereo gorzej niż 1100 i 840 ? jak z kinem?

Dodano po 41 [sekundy]:

czy to tylko minimalne różnice w dżwięku
  • Poziom 17  
    Nie pytaj o starsze modele (820, 830) bo też są niedostępne, to że wiszą w necie nic nie znaczy. W Polsce zmienił się dystrybutor stąd zamieszanie na rynku. Dostępność miała być na początek kwietnia ale wirus wszystko skomplikował. Wiem tyle, że w najbliższym czasie RZ840 nie będzie dostępny.
  • Poziom 16  
    Tak słyszałem że ma być dostępny dopiero w czerwcu po wszystkim :)

Znalazłem gościa co ma co chce
    Link

Na amazonie jest ale ma tylko 820 nie ma możliwości sprawdzić co on sprzedaje jeszcze . Na amazonie nie zapłacę strasznie duzo za przewalutowanie ale jak bede płacił paypalem przez jego strone będzie wiecej .