Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ścinki podczas obracania się, lub po prostu, grania w niektórych grach

20 Mar 2020 00:52 99 10
  • Poziom 14  
    Witam, mój problem polega na tym że, gdy gram w niektóre gry (podkreślam, niektóre ponieważ nie we wszystkich problem występuje)
    to zdarzają się ścinki w grze choć fps nie spada. Sprzęt mam całkiem dobry i nie wiem czemu tak się dzieje. Problem występuje w grach takich jak: cs:go (tutaj tylko na początku meczu gdy prawdopodobnie wszystko się jeszcze renderuje), the stanley parable (dość często, nawet przy normalnym chodzeniu), payday 2 (zazwyczaj też przy dołączeniu dopiero do gry), no i jeszcze ARK: survival evolved gdzie problem tak często występował że gra była niegrywalna. No i chociaż jakoś jestem w stanie zrozumieć że przy świeżym dołączeniu do meczu może się coś takiego zdarzać, to i tak mi to przeszkadza i trochę mnie to martwi. Chciałbym dodać że temperatury są w normie. gdyby było potrzebne więcej informacji z innych programów to nie ma problemu.

specyfikacja:
    AMD Ryzen 5 3600
    RTX 2060 super dual palit
    MSI B450 Tomahawk max
    HyperX predator 2666Mhz 2x8GB
    Kingston A400 240GB
    seagate expansion+ 1TB HDD
    Corsair VS 550W

SMART dysków:

Ścinki podczas obracania się, lub po prostu, grania w niektórych grach Ścinki podczas obracania się, lub po prostu, grania w niektórych grach Ścinki podczas obracania się, lub po prostu, grania w niektórych grach Ścinki podczas obracania się, lub po prostu, grania w niektórych grach

Dodano po 20 [minuty]:

Teraz, podczas robienia benchmarku jednego z dysków, ukazał mi się taki wykres:

Rozumiem że te żółte kropki to jest chyba access time, ale po raz pierwszy widzę taki wykres.
  • Poziom 43  
    Gry są na którym?
    Może to lagi przez internet?
    Włączona synchronizacja pionowa lub jakakolwiek inna?
  • Poziom 14  
    Tomequ123 napisał:
    Może to lagi przez internet?

Nie, ponieważ The stanley parable jest grą jednoosobową. A tam jest coś popsute z V-sync bo nawet jak mam najwyższe buforowanie to nie blokuje mi klatek a rozrywanie ekranu dalej jest.
    Tomequ123 napisał:
    Włączona synchronizacja pionowa lub jakakolwiek inna?

Właśnie zawsze wyłączona z powodu opóźnień myszy lecz występuje rozrywanie ekranu, jednak wiem od czego to zależy.
    Tomequ123 napisał:
    Gry są na którym?

cs:go na SSD a reszta gier na dysku HDD.
  • Poziom 43  
    Czyli są zacięcia czy rozrywanie ekranu?
    Zresetuj BIOS i graj na domyślnych ustawieniach.
    Spróbuj też przenieść gry na SSD i testować.
  • Poziom 14  
    Tomequ123 napisał:
    Czyli są zacięcia czy rozrywanie ekranu?

Zacięcia co kilka sekund w grze the stanley parable, a o grywalności w ARK nie ma mowy. Wiem że ARK jest do niczego jeśli chodzi o optymalizacje ale tak nie powinno się dziać. Rozrywanie ekranu w prawie każdej grze ze względu na wyłączony V-sync, co jest chyba zrozumiałe. W BIOS nigdy nic nie ustawiałem więc no. A jeśli chodzi o przeinstalowanie na dysk SSD no to jak pisałem, cs:go na nim się znajduję i przy starcie rozgrywki są tylko te przycięcia tak jakby po prostu mapa sie jeszcze chwilę renderowała.
  • Poziom 43  
    Włącz V sync w każdej grze, zablokuje klatki na Hz monitora.

swag_pinguin napisał:
    A jeśli chodzi o przeinstalowanie na dysk SSD no to jak pisałem, cs:go na nim się znajduję i przy starcie rozgrywki są tylko te przycięcia tak jakby po prostu mapa sie jeszcze chwilę renderowała.

Z tego wynika, że później już nie ma, więc chcemy też sprawdzić jak inne gry będą działały na SSD.
  • Poziom 14  
    Ok, to przeinstaluje the stanley parable i zaraz się odezwę.

Dodano po 7 [minuty]:

Przepraszam ale jutro rano się dopiero odezwę.
  • Poziom 14  
    Przeinstalowałem tą grę i przetestowałem. Okazuje się że ścinki znikneły a V-sync znowu działał jak należy. Prawdopodobnie coś z dyskiem, ale już od kilku dni i tak chce go oddać na gwarancji. Tylko jak się oddaje taki dysk, to jak to jest z danymi? Bo w media markcie nie posiadają takiego dysku jaki ja bym chciał.
  • Poziom 43  
    Odłącz całkiem ten podejrzany dysk i napisz, czy problemy ustąpiły. Później będziemy myśleć co z nim robić.
  • Poziom 14  
    safbot1st napisał:
    Odłącz całkiem ten podejrzany dysk i napisz, czy problemy ustąpiły. Później będziemy myśleć co z nim robić.

Ty już chyba wiesz że to dysk na USB 3.0. Dlatego też chce go zwrócić ale ze względu na aktualnie panujące warunki, to nie jestem pewny jak to zostanie wykonane.

Dodano po 3 [minuty]:

safbot1st napisał:
    podejrzany dysk

Dużo za niego zapłaciłem, jest markowy, i wiadomo że USB może jakoś go blokować. No chyba że ogólnie takie akcje nie powinny mieć miejsca, no to nie wiem w czym tkwi problem.

Dodano po 9 [minuty]:

Dobra problem jest naprawdę dziwny. Aktualnie sobie grałem w assasin's Creed Odyssey z tego dysku i problemu nie było żadnego.

Dodano po 5 [minuty]:

Iobit znalazł błędy z tym dyskiem, mam to wykonać?
  • Poziom 43