Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Mi4 - Uszkodzona płyta główna

22 Mar 2020 15:27 141 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Xiaomi Mi4 po wymienie baterii na nową nie włącza się wyświetlacz. Wszystko chodzi, ponieważ słychać dźwięk aplikacji messenger jak otrzymuje powiadomienia. Widać rownież reakcję na dotyk, ponieważ wyświetlają się 3 dolne diody pod menu, jednak nie widzę obrazu na ekranie.

Czy w trakcie wymiany baterii, najprawdopodobniej uszkodziłam wejście ekranu na płycie głównej? (Zaznaczona na zdjęciu)

Jeśli tak, gdzie kupie płytę główną? Na aliexpress trochę boję się brać, bo mogą wysłać uszkodzoną. Na olx zakup uszkodzonego telefonu wiąże się z ryzykiem, że płyta główna też może być uszkodzona. Co robić?

• Poziom 27  
    Zanieś telefon do dobrego serwisu GSM, na pewno naprawią.
  • Poziom 2  
    Ile może kosztować diagnoza i naprawa?
  • Poziom 20  
    Z tego co widzę pewnie odłączałeś ekran na podpiętej baterii bo złącze wyświetlacza wydaje się być nadtopione. Co do ceny powinno być taniej niż nowa płyta, ale też uważam, że jest to do zrobienia.
  • Poziom 2  
    Bardzo możliwe, że tak zrobiłam, bo pierwszy raz wymieniałam baterię w tym telefonie, niestety nie przed wcześniejszym tutorialem w jakiej kolejności powinno się to odpinać.
    Xiaomi Mi4 - Uszkodzona płyta główna Xiaomi Mi4 - Uszkodzona płyta główna
    Pomarańczowe - tam ułamany kawałek, czy to sie da naprawić + stopione sloty ?
    Niebieskie - również brakuej jakby elementu, czy to stopione jest ?
    [/u]

Tak "działa" telefon po naładowaniu. Słychać, że jakieś powiadomienia z mesengera są, ale wyświetlacz nie włącza się, jednak reaguje na dotyk (widać to po świecących) diodach na menu.