Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Redmi 4A duże użycie pamięci i wolna praca

28 Kwi 2020 16:27 258 6
  • Poziom 22  
    Witam, mam pytanie posiadam nie najnowszy już telefon Xiaomi Redmi 4A
    Telefon działał bardzo szybko i sprawnie lecz ostatnio zwolnił. Pokazuje mi zużycie pamięci 55% jak otworzę na nim google chrome robi sie 70% 75% i już długo czekam jak chce otworzyć jakąś kolejną aplikację.
    Jak kliknę zamknij wszystkie otwarte programu spada na 55% następnie jak coś otworzę to znów robi się 70%

Jeszcze niedawno chodził bardzo szybko, dziś irytuje to długie czekanie. Telefon ma 2GB pamięci Ram. Dysk 32GB zapełniony w połowie

Nie chcę przywracać ustawień fabrycznych bo mam kilka programików, może i drobnych ale nie pamiętam może wszystkich haseł. Może jest jakiś sposób sprawdzić co bruździ w telefonie?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 22  
    Robiłem już to
  • Poziom 29  
    To nie jest zbyt świeży telefon, jako nowy był z niskiej półki, o słabej wydajności a sam system MIUI to akurat wzór "jak nie powinno się pisać oprogramowania". Przywróć ustawienia fabryczne, ogranicz aplikację do niezbędnych, nie instaluj aktualizacji aplikacji wbudowanych których nie używasz, ogólnie oszczędzaj zasoby.
  • Poziom 22  
    To zależy jak na to patrzeć. Samsung o podobnych parametrach kosztował 2x tyle. Telefon był bardzo szybki, wszystko super szybko chodziło. Od 2ch miesięcy coś go spowalniać zaczęło. Żona moja kupiła teraz Huaweia p20 ma lepszy procesor, więcej pamięci Ram 2x tyle ale dużo lepiej nie chodzi. Zastanawiam się właśnie co zrobić, czy kupić coś trochę nowszego czy coś w tym usprawnić. Nie należę do osób co lubią zmieniać telefony i traktują to jako priorytet ale te przycinki zaczynają irytować
  • Poziom 29  
    Piter3040 napisał:
    Samsung o podobnych parametrach kosztował 2x tyle
    To teraz zastanów się, dlaczego ;) I czemu oprogramowanie Samsunga nie powoduje strachu przy aktualizacji czy telefon będzie działał poprawnie, bez bugów, usterek i czy w ogóle się uruchomi. W Xiaomi nie jest to takie oczywiste.
    Piter3040 napisał:
    Telefon był bardzo szybki, wszystko super szybko chodziło
    Owszem, i mój np dalej bardzo dobrze chodzi, ale mam tam podstawowe aplikacje które są niezbędne na telefonie zastępczym, a bardziej zasobożerne mam na głównym, o wiele bardziej wydajnym telefonie
    Piter3040 napisał:
    Od 2ch miesięcy coś go spowalniać zaczęło. Żona moja kupiła teraz Huaweia p20 ma lepszy procesor, więcej pamięci Ram 2x tyle ale dużo lepiej nie chodzi.
    A używacie zasobożernych klientów Facebook, Messenger, Instagram i innych serwisów powiązanych z tym portalem?
  • Poziom 22  
    Nie korzystam z facebooka czy instagrama. Mam Mesenger, Viber, Whatsapp, jakiś program sportowy, Librus i tyle właściwie