Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zwiększenie zasięgu sieci Wifi (kolejny router lub tp-link)

Bolekk1 29 Apr 2020 18:23 279 1
 • #1
  Bolekk1
  Level 7  
  Potrzebuje wzmocnić sygnał na poddaszu - na parterze mam router i puściłem od niego kabel internetowy RJ45 (standard T568B z obu stron) na piętro. Mam dwa wolne urządzenia, które mogę użyć do wzmocnienia sygnału/postawienia nowej sieci: Router Siemens IAD SLI-5300 FON i Tp-link TL-WA850RE.

  1. Mam telefon stacjonarny + internet od Netii (ustawiona na ok. 12,5Mb/s - większa prędkość się zawieszała). Kabel ze słupa podpięty jest do routera Pirelli DRG A226G - mam kilka lat to urządzenie i działa ok.

  2. Jak podpiąłem na poddaszu Router Siemens IAD SLI-5300 FON to przez jakiś czas miałem internet by za chwilę stracić sygnał. Router Siemens zawieszał też działanie routera Pirelli. Nie zmieniałem nic w ustawieniach routera Siemens, kilka lat temu odbieraliśmy usługi z Netii na nim (router dostaliśmy przy podpisaniu umowy z Netią).

  3. Jak podpiąłem na poddaszu Tp-link TL-WA850RE i skonfigurowałem go wg instrukcji producenta, to internet działał mi tylko na komputerze, który użyłem do konfiguracji Tp-link. Jak wyłączyłem Tp-link to wszystko działało po staremu (słaby zasięg na poddaszu, ale działało).

  Moje pytanie czy, któreś z tych urządzeń da radę wzmocnić sygnał (jak to zrobić)?
  Czy lepiej kupić jakieś inne urządzenie (prośba o ewentualne polecenie jaki sprzęt zakupić)?