Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowe moniory do pracy TN/IPS.

22 Maj 2020 23:43 99 2
  • Poziom 6  
    Cześć!

Zastanawiam się nad modernizacją mojego stanowiska. Obecnie posiadam Samsung S24D330 i chciałbym dokupić 2 równe monitory i ustawić je po bokach. Myślę nad używanymi/poleasingowymi tak do około 250zł jeden. Głównym przeznaczeniem będzie pisanie kodu stron internetowych(HTML/CSS/JS), obsługa stron WordPress, programowanie C++ (w przyszłości zapewne Python itd.), praca z dokumentami w wordzie. Gram również hobbistycznie w gry, ale dla nich pozostałbym S24D330 który byłby głównym monitorem. Wygląd obudowy nie jest dla mnie istotny, może posiadać drobne rysy, dobrze jakby obudowa była czarna. Zależy mi na bardzo dobrym stanie matrycy.

Postawiłem sobie dosyć proste wymagania:
    - rozdzielczość 1920x1080 (wydaję mi się, że jak będzie na wszystkich monitorach taka sama rozdzielczość oczy będą się mniej męczyły),
    - obecność VESA (w przyszłości byłby wszystkie na statywie/statywach),
    - rozdzielczość 22-24 cale (zbliżona do obecnego monitora),
    - koszt 250zł (wiadomo czy mniej tym lepiej, ale jeżeli w trochę wyższej cenie jest coś lepszego to jestem w stanie dołożyć kilkadziesiąt złotych).

Na allegro można znaleźć dosyć dużą gamę monitorów w tych pieniądzach zarówno IPS jak i TN. Do takiego przeznaczenia podobno raczej lepsze będzie TN. Chociaż przy stronach internetowych, nie wiem czy lepsze odwzorowanie barw w IPS nie byłoby przydatne, na obecnym monitorze dosyć łatwo dostrzec wady TN podczas dopierania odpowiednich kolorów. Zaciekawiły mnie 3 oferty:
    - ASUS BE229 (219zł),
    - Samsung S24C450M (250zł),
    - NEC EA234WMi (266zł).

Czy któryś z tych monitorów jest warty polecenia? Czy poszukać czegoś innego? Może sprzedać obecny monitor i złożyć zestaw 3 identycznych monitorów?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jeżeli wystąpiły jakieś błędy to przepraszam, będę na bieżąco prostować.

Pozostała specyfikacja sprzętu:
    - CPU: i5 6400,
    - GPU: GTX 1060 6GB [2xDP, 2xHDMI, DVI],
    - RAM: 16GB HyperX FURY 2133MHz,
    - SSD: 256GB CX400,
    - HDD: 1TB WD BLUE.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Polecam ci monitor benq gw2270. Mam ten monitor jako główny i sprawdza się super. Używany można dostać w cenie około 300zl.
  • Poziom 6  
    Czy w monitorze który ma rozdzielczość 1920x1080 i 60Hz jest jakaś różnica między HDMI, a DP? Czytałem trochę w internecie i znalazłem informację, że HDMI trochę psuje obraz w porównaniu do DP, nie miałem jednak jeszcze możliwości porównania na takim samym monitorze. Dodam, że później znalazłem informacje, które zaprzeczają psuciu obrazu przez HDMI.