Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Sharp LC-60LE635E - Błąd resetu do ustawień fabrycznych: 'Industry init error'

16 Jun 2020 11:11 756 11
  • Level 10  
    Telewizor SHARP model LC-60LE635E.

W telewizorze przestały działać 2 porty HDMI (HDMI1 i HDMI4 - porty HDMI2 i HDMI3 działają). Żadnych innych uszkodzeń podczas użytkowania sprzętu nie zauważyłem. Chciałem zrestartować urządzenie do stanu fabrycznego. Po wejściu w tryb serwisowy i wybraniu pozycji 'INDUSTRY INIT' pojawia się komunikat o nieudanym resecie: "INDUSTRY INIT ERROR: NOT SET MODEL(9c00)". Niestety nie można też ustawić modelu telewizora, w menu 'MODEL NAME' widnieje wpis: "???" a przy próbie ustawienia pojawia się komunikat: "ERR". Wgrałem także firmware, aktualizacja przebiegła prawidłowo ale nie rozwiązała problemu z resetem urządzenia do ustawień fabrycznych czy ustawieniem modelu telewizora.

Czy ktoś ma dostęp do informacji producenta i wie co w takim przypadku oznacza kod błędu 9c00?
    Niestety w dostępnej powszechnie dokumentacji takie kody nie są opisane.
    Ewentualnie może ktoś się spotkał z takim przypadkiem i pamięta, od czego zacząć szukanie przyczyn usterki?

Sharp LC-60LE635E - Błąd resetu do ustawień fabrycznych: 'Industry init error' Sharp LC-60LE635E - Błąd resetu do ustawień fabrycznych: 'Industry init error'
    Sharp LC-60LE635E - Błąd resetu do ustawień fabrycznych: 'Industry init error' Sharp LC-60LE635E - Błąd resetu do ustawień fabrycznych: 'Industry init error'
  • Level 10  
    Przestały działać wszystkie złącza HDMI. Za uszkodzenie portów HDMI najprawdopodobniej odpowiada SII9387CTU (IC1504) ale nie wiem co odpowiada za niemożność zdefiniowania modelu telewizora a co za tym idzie za brak możliwości wykonania resetu do ustawień fabrycznych.

Zastanawiam się czy nie prościej wymienić płytę główną - jest to płyta o oznaczeniu: QPWBXF733WJN2 KF733. Mam możliwość zakupienia takiej płyty, niestety różni się miejscem wyprowadzenia gniazda połączeniowego do T-CON (tak jak na załączonych zdjęciach). Czy ktoś może miał do czynienia z podobną sytuacją i wie, czy jest to tylko nowsza wersja tej samej płyty (v1.04 vs v3.000) - czy też może taka zmiana jest jednak znaczącą zmianą konstrukcyjną i takie płyty (mimo, że tak samo oznaczone) nie są względem siebie zamienne?

• Helpful post
    Level 22  
    Poprawne oznaczenie płyty głównej w LC-69LE635E jest DUNTKF733FM55 i takiej płyty należy szukać. Jest to standardowa płyta stosowana w wielu modelach, cyfry w oznaczeniu po FM oznaczają model telewizora do którego była stosowana. Generalnie, jeśli płyta zamienna współpracuje z tym samym modelem panela LCD to może być stosowana wymiennie. Będą tylko różnice użytkowe.
    IC1504 jest przełącznikiem wejść HDMI i podaje sygnał HDMI do procesora.
  • Level 10  
    Gdzie na laminacie można znaleźć oznaczenie DUNTKF733FM55 ? Widnieje tam QPWBXF733WJN2 KF733 ale faktycznie takie oznaczenie widnieje na różnych płytach różnych modeli Sharpa więc nie jest ono wyznacznikiem przypisania płyty do danego modelu (ale jest tak traktowane przez sprzedawców części zamiennych).
    Patrząc do SM to 3 modele: LC-60LE635E, LC-60LE638E, LC-60LE636E bazują na tych samych komponentach jak ICON Unit, POWER Unit, LCD CONTRL Unit, KEY Unit, 60" LCD Panel Module Unit a różnią się zastosowaną płytą główną MAIN Unit odpowienio: DUNTKF733FM55, DUNTKF733FM56, DUNTKF733FM57 - więc zakładam, że każda z nich zadziała tylko tak jak napisałeś będą różnice użytkowe - tylko gdzie znaleźć na płytce poprawne oznaczenie DUNTKF733FM55[6/7]?

Sharp LC-60LE635E - Błąd resetu do ustawień fabrycznych: 'Industry init error'

Rok temu telewizor ten miał podobną usterkę, po burzy (choć tv był wyłączony) przestały działać porty HDMI. Teraz, także po burzy (choć tv był odłączony poprzez listwę zasilającą) usterka się powtórzyła. Z tego co przeglądam Forum (i nie tylko) to często pojawia się korelacja uszkodzenia portów HDMI w TV Sharp po burzy lub po nagłych zanikach i powrotach zasilania.
  • Level 22  
    Nie mam płyty do LE635, pokażę to na innym modelu TV Sharp. Oznaczenie QPWBXF........ jest nadrukowane na laminat i dotyczy serii płyt. Płyty te były stosowane w modelach LE540 (w kilku wer Sharp LC-60LE635E - Błąd resetu do ustawień fabrycznych: 'Industry init error' Sharp LC-60LE635E - Błąd resetu do ustawień fabrycznych: 'Industry init error' sjach), LE730 (w kilku wersjach), LE732 itp. Ostateczne oznaczenie jest na naklejce DUNTKF....... Zwykle, choć nie zawsze, jest na naklejce podany jeszcze konkretny model TV do którego ta płyta jest przeznaczona.
  • Level 10  
    Dziękuję za informacje. Wczoraj szukałem jeszcze informacji w internecie i wydaje się, że nie zawsze instnieje bezpośrednie dokładne oznaczenie np. DUNTKF733FM55 na płycie. Przy modelu LC-60LE635E można je poskładać z cząstkowych danych. Nadruk na płycie: KF733, DUNT jest domyślne więc razem DUNTKF733. Kod na naklejce na płycie: F733WE55, WE55 to FM55. Razem całość: DUNTKF733FM55 - ponadto na naklejce jest dodatkowa informacja o modelu telewizora dla którego jest przeznaczona płyta: LE635.

Okazuje się, że płyty o której mówiłem nie mogę kupić (była to nieuaktualniona informacja na stronie sprzedawcy używanych części) i jej kupno gdziekolwiek obecnie jest już raczej niemożliwe - stąd pytanie czy ktoś by się podjął jej naprawy? Ewentualnie poproszę o namiary takiego serwisu (płytę mogę wymontować aby nie było konieczności wysyłania całego telewizora).

• Helpful post
    Level 22  
    Mogę polecić jedyny serwis który mógłby naprawić lub wymienić taką płytę. Kiedyś był to główny serwis Sharpa, dopóki Sharp nie przekazał swojej marki firmie UMC, aktualnego producenta TV pod marką Sharp.
    http://www.atv-video.pl/index.php
  • Level 10  
    Dzięki. Wysłałem tam też wczoraj zapytanie i czekam na odpowiedź. Telewizor był tam już 2 razy naprawiany - mam nadzieję że i trzeci raz panowie będą chcieli się nim zająć ponieważ urządzenie ma już swoje lata i pewnie nie łatwo jest już o części (może serwisy mają lżej i maja dostęp jakimis dedykowanymi kanałami) a i chodzi też o koszty aby naprawa była ekonomicznie uzasadniona.
  • Level 10  
    Telewizor wrócił naprawiony z serwisu. Przed jego wysłaniem jednak udało mi się kupić używaną płytę główną, więc nie były podejmowane próby naprawy starej. Niestety okazało się, że zakupiona płyta główna jest do tego modelu telewizora, ale innej (pod?)-wersji - posiadam wersję B urządzenia (jest dodatkowe oznaczenie na tabliczce znamionowej, panelu i zasilaczu - ale nie znalazłem żadnej informacji jak odróżnić dane pod-wersje płyty głównej). Płyta w serwisie została dostosowana tak, aby zadziałała w obecnej konfiguracji (z informacji, jakie otrzymałem to płyta ta wymaga innego zasilacza oraz dodatkowo nie steruje podświetleniem matrycy) .

Powrót do ustawień fabrycznych został wykonany bez problemu.

Muszę jeszcze znaleźć informację czy warto wykonywać sugerowane uaktualnienie oprogramowania z wersji 1.04 do wersji 1.12 jeśli obecne działa poprawnie.

• Level 22  
    Oprogramowanie w wersji 1.04 jest dość stare. Póżniej był soft 1.06 i 1.10, najnowsze jest 1.12. W Sharpie nie było sytuacji aby nowy soft rozsadzał telewizor.
    W załączeniu tabela z różnicami pomiędzy LE635E i LE635E(B). Sharp LC-60LE635E - Błąd resetu do ustawień fabrycznych: 'Industry init error'
  • Level 10  
    Załączona tabela chyba pokazuje różnice pomiędzy bazowym modelem LC-60LE830E a modelami, które powstały na jego podstawie, czyli: LC-60LE635E, LC-60LE638E, LC-60LE636E.
    Znalazłem podobną tabelę w instrukcji serwisowej, która ma w nazwie 'LC-60LE635E (1st Edition)' - Twoja pochodzi z instrukcji nazwanej 'LC-60LE635E(B)' - co potwierdza istnienie 2 wersji: '(1st Edition)' i '(B)'. Brak tylko ogólnie dostępnych informacji, co zostało zmienione i jak odróżnić dane wersje płyty głównej - ale serwis na pewno posiada takie informacje i bez problemu poradził sobie z tą kwestią.

Odnośnie wersji oprogramowania to na razie pozostanę przy obecnej starszej - nie zauważyłem żadnych różnic w funkcjonalności względem nowszej wersji (a zauważyłem poprawę działania opisu nadawanego programu - poprzednio był wyświetlany w poprzestawianej\poszatkowanej kolejności takiej jak: początek opisu, koniec opisu, środek opisu a teraz wyświetla się poprawnie). Wg załączonej informacji nowsze wersje chyba nie wnosiły nic znaczącego w kwestii obsługi DTV czy HDMI, na których mi najbardziej zależy.

• Level 10  
    Wymiana płyty głównej w serwisie.