Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung WW80J34D0KW - Coś z pralką

Mika125 27 Oct 2020 17:50 3297 39
Bosch
 • #1
  Mika125
  Level 4  
  Witam,
  Mam pewien problem z pralką marki Samsung otóż kolejny raz pralka nie chciała zakończyć prania to znaczy normalnie woda się nalała. Proszek zabrała lecz w połowie prania czas nie leciał, a ona dalej sobie prała i prała.

  Zatem ustawiłam na program wirowania i powtórka w pewnym momencie czas nie leciał, a ona sobie tak ciągle wirowała, gdy udało mi się dostać do prania to było bardzo mokre. Wyczyściłam filtr i jeden i drugi, a węże odkręciłam, ale nic takiego nie zauważyłam. Chciałam sprawdzić czy może będzie działać lecz tu nagle pralka buczy i woda nawet nie leci, co jeszcze mogę zrobić proszę o poradę?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Bosch
 • #2
  Kenworth 18
  Level 43  
  W pierwszej kolejności zrobić to: https://youtu.be/MaHVtJxcvB8
  Jeśli nadal pralka nie będzie działać to proszę szczegółowo opisać co się dzieje i nie zapomnieć napisać jeśli wyświetli jakiś błąd.
 • #3
  Mika125
  Level 4  
  Oczywiście tak robiłam jak na filmiku i dalej to samo dalej buczy i wody nie wlewa do pralki żaden błąd nie wyświetla się, ogólnie pod tym sitkiem wygląda nie ciekawie Samsung WW80J34D0KW - Coś z pralką
 • Bosch
 • #4
  Kenworth 18
  Level 43  
  Prawdopodobnie elektrozawór uległ uszkodzeniu mechanicznemu czyli zatkaniu kamieniem, osadem. To "buczenie" to praca cewki elektrozaworu czyli cewka próbuje otworzyć elektrozawór, ale ten ma zablokowany przepływ. Można spróbować zdemontować cewkę i zanurzyć elektrozawór w occie lub odkamieniaczu: https://youtu.be/buCelgRXx1U lub wymienić elektrozawór na nowy: https://north.pl/karta/elektrozawor-podwojny-...i-samsung-ww80j34d0kw-eg,8ID-61-C2MD-PK7.html
  Tutaj jak przeprowadzić wymianę: https://youtu.be/pIeczIuh0uM
 • #5
  Gobro
  Level 31  
  Jak odkręcony jest wąż dopływowy włóż go do wiaderka lub wanny i trzymając go odkręć zawór wodny na ful , pod jakim ciśnieniem leci woda?
 • #6
  Mika125
  Level 4  
  Aha czyli to, że pranie nie chciało się skończyć ma związek z tym elektrozaworem ?
 • #7
  mrice
  Home appliances specialist
  Mika125 wrote:
  Aha czyli to, że pranie nie chciało się skończyć ma związek z tym elektrozaworem ?

  Niekoniecznie.
 • #8
  Mika125
  Level 4  
  To co jeszcze mogę posprawdzać ?
 • #9
  Kenworth 18
  Level 43  
  Najpierw trzeba przywrócić pobór wody w pralce tak by można było uruchomić cykl prania i dopiero wtedy opisze Pani szczegółowo co się dzieje jeśli nadal będą występować problemy. Bez pobrania wody pralka nie rozpocznie pracy.
  Czy woda w ogóle wypływa z węża o co pytał już kolega @Gobro?
 • #10
  Mika125
  Level 4  
  Tak woda normalnie leci, lecz gdy jest wąż podłączony do pralki to występuje właśnie buczenie tak jakby zawór był zakręcony całkiem
 • #11
  Kenworth 18
  Level 43  
  Bez demontażu blatu i sprawdzenia elektrozaworu i drożności węży łączących go z dozownikiem detergentów jak i samego dozownika nic więcej na odległość nie można pomóc.
  Jeśli czuje się Pani na siłach to proszę sprawdzić powyższe a jeśli nie to pozostaje wezwanie serwisanta sprzętu AGD.
 • #12
  Mika125
  Level 4  
  Mam problem z zdjeciem pokrywy , śrubki odkręciłam i nie da rady zdjąć jej tak jakby coś trzymało i pytanie czy mam na siłę to jakoś zdjąć czy co
  Samsung WW80J34D0KW - Coś z pralką
 • #14
  mrice
  Home appliances specialist
  Mika125 wrote:
  Mam problem z zdjeciem pokrywy , śrubki odkręciłam i nie da rady zdjąć jej tak jakby coś trzymało

  Niestety kłania się jakość Samsunga. Blat na siłę do tyłu.
  Zdarzyło mi się już, że blat musiałem wycinać nożem, bo się przykleił z przodu.

  Kenworth 18 wrote:
  Blat trzeba pchnąć do tyłu stojąc z przodu pralki.

  Raczej stanąć z tyłu i zaprzeć się nogami o pralkę :lol:
 • #15
  Gobro
  Level 31  
  Ja uderzam pięścią w przód blatu i po kilku próbach puszcza . Odnośnie buczenia , trzeba ściągnąć wężyki z zasobnika na proszek i przepchać rurki do zasobnika drutem miedzianym o przekroju 2,5 mm2
 • #16
  mrice
  Home appliances specialist
  Gobro wrote:
  a uderzam pięścią w przód blatu i po kilku próbach puszcza .

  Kiedyś trafisz na takiego który Cię pokona, blatu przedstawionego na zdjęciu niżej dwóch chłopa wyrwać nie mogło.

  Samsung WW80J34D0KW - Coś z pralką
 • #17
  Mika125
  Level 4  
  Czyli na siłę muszę jakoś to zrobić ?

  Dodano po 20 [minuty]:

  Kurczę to się tak trzyma że nie wiem już jak jeszcze spróbować by się tam dostać
 • #18
  Kenworth 18
  Level 43  
  Już kiedyś w starej pralce ściągałem blat za pomocą gumowego młotka raz uderzać z wyczuciem w jeden róg blatu od przodu raz w drugi. Niestety innego sposobu nie ma by odsłonić dostęp do elektrozaworu i dozownika detergentów.
 • #19
  Mika125
  Level 4  
  Okej powalczę trochę z tym mam nadzieję że do jutra się dostanę tam gdzie trzeba :)
 • #20
  mrice
  Home appliances specialist
  Mika125 wrote:
  Czyli na siłę muszę jakoś to zrobić ?

  Tak, oczywiście wpierw nalezy odkręcić z tyłu dwie śrubki trzymające blat. Jesli jest możliwość polecam zatrudnić do tego rosłego chłopa.
 • #21
  Gobro
  Level 31  
  Styk blatu z plastikiem psiknąć lekko WD 40 , jak to nie pomoże to cienkim śrubokrętem próbować z kraju blatu podważać lekko.
 • #22
  Mika125
  Level 4  
  Niestety ten blat to po prostu jakby był przyklejony na amen , coś mi się wydaje że pod tym całym panelem coś trzyma tylko że z nim też jest problem były tam gdzie zbiorniczek śrubki i też właśnie nie da rady zdjąć tego
 • #24
  Mika125
  Level 4  
  Nie udało mi się dostać pod blat ten cały, jeszcze raz wszystko poskładałam węże i tym podobne włączyłam i teraz zmieniła dźwięk na takie mocniejsze buczenie chciałam zobaczyć czy chociaż wirowanie działa ale też nic buczy i buczy , zauważyłam że jak zakręcę wodę to taki dźwięk słychać syczenia cichutko i też z węża musi lecieć woda mimo że zakręcona bo przez noc wody pół miski się nazbierało może coś z wężem ?
 • #25
  Kenworth 18
  Level 43  
  Na programie wirowanie elektrozawór nie może pracować więc raczej będzie konieczne zamieszczenie filmu, który dźwiękowo zoobrazuje co się dzieje z pralką.
  Woda zebrała się w misce do której włożony był wąż dopływowy?
 • #27
  Kenworth 18
  Level 43  
  Co do zbierania się wody w misce to będzie uszkodzony zawór wody znajdujący się w ścianie i warto pomyśleć o jego wymianie.
  Jeśli chodzi o pralkę to dźwięk nie wygląda na pracę elektrozaworu tylko bardziej przypomina dźwięk wydawany przez pracującą na sucho pompę spustową.
  Proszę odkręcić filtr pompy i sprawdzić czy łopatki silnika pompy się obracają. Jeśli film był nagrany podczas programu wirowania a dźwięk to pracująca pompa to jest to prawidłowe tylko to nie rozwiązuje kwesti braku poboru wody przez pralkę.
 • #28
  Mika125
  Level 4  
  Jeszcze takie pytanie czy może warto spróbować tych trybów testowych , serwisowy i resetu ? Fajnie jakby ktoś pomógł opisać jak te wymienione rzeczy wykonać co kliknąć i tym podobne , niestety na instrukcji którą udało mi się znaleźć w internecie nic nie pisze takiego 🙂
 • #29
  mrice
  Home appliances specialist
  Mika125 wrote:
  Jeszcze takie pytanie czy może warto spróbować tych trybów testowych , serwisowy i resetu ?

  Nic nie da.
 • #30
  Mika125
  Level 4  
  No to tak blatu nie udało mi się zdjąć , zrobiłam kalibrację i ogólnie sytuacja wygląda tak że ustawiłam program na pranie normalnie buczała przez chwilę i po chwili wodę pobrała normalnie i w ogóle ale kurcze nie wiruje tak jak wcześniej to znaczy nie jakoś głośno nie skaczę sobie jak wcześniej i pytanie czy tak ma być po tej całej kalibracji ? 🙂