Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

-->Proszę o pomoc w ustawieniu dzwieku przestrzennego<

14 Paź 2005 23:52 1689 5
  • Poziom 10  
    Chciałbym zasięgnąć opinii speców od dzwięku przestrzennego.
    Chodzi głównie oto aby uzyskać najlepszy możliwy efekt z posiadanego zestawu.
    Sprzęt służy wyłącznie do odtwarzania filmów Divx na komputerze.

Opisze teraz sprzęt audio oraz sposób w jaki podłączyłem go.

Zacznę od komputera.
    Karta dzwiękowa Sound Blaster Audigy 2 NX Usb karta posiada wyjścia:
    Analogowe: 1xGłosniki przednie, 1x głośniki tylne, 1x wyjście wspólne Subwoofer/Central.
    Cyfrowe: 1xSPDIF, 1xOptyczne,
    Wejścia:
    Analogowe: 1xLiniowe, 1xSłuchawki, 1xMikrofon
    Cyfrowe: 1xOptyczne
    Karta ma wbudowany dekoder dolby digital

Nagłośnienie:
    Wieża Technics SA-EH 750
    Wejścia i wyjścia tylko analogowe(chinch): Vrc ( 2x wejscie i wyjscie dla jednego kanału), Aux( jedno wejście, jeden kanał), 1xwyjście dla subwoofera, oraz DVD 6 ch input.

Głośniki jakie posiadam to standardowe z zestwu małe satelitki oraz standardowy centralny.
    Głośniki frontowe to Quadral Odin Mk 3 i są to 3 drożne kolumny
    Wierza posiada dekoder Dolby surround Prologic i jest ustawiona na center fokus oraz multi rear surround.

Posiadam także zestawik komputerowy Logitech 2.1 ( 2 satelity + subwoofer)

Jak podłączyłem:
    Z karty dźwiękowej(z gniazda wyjściowego analogowego 1xGłosniki przednie) podłączyłem do wejścia (aux) wieży, natomiast zestaw Logitech 2.1 podłączyłem do wyjścia analogowego (1x głośniki tylne) karty dzwiekowej.

Ustawienia softwarowe:
    Karta oferuje tryby ilości głośników: 2, 4, 5.1, 6.1, 7.1 – aktualnie mam na 4
    Tryb CMOS 3d (trzeba go właczyć aby dodatkowe głośniki z zestawu Logitecha działały) oferuje tryb Stero Surround i można regulować za pomocą suwaka skupienie
    Stero (stereo fokus) w 2 rózne strony albo zestaw głośników przednich albo tylnich
    Ja ustawiłem na 60% dla głośników frontowych.

Filt Ac3 – komputer.
    Ciężko mi coś powiedzić czy to w ogóle działa tak jak należy u mnie bo nieodczówam róznicy tu proszę o szczególną poradę.

Teraz proszę o poradę bo robiłem to wszystko po swojemu, nieznam się na tym itp.
    Chciałbym oprzeć się o opinie kogoś znającego się na tym i może coś zmienić w usatwieniach np. softwerowych lub z samym sprzętem.

Proszę mi pomóc drodzy forumowicze.
  • Poziom 15  
    moim zdaniem najlepiej by było jak byś poprostu kupił sobie kabel optyczny i podłaczył za jego pomocą wieze z kompem. Nic więcej nie potrzeba :) a te głosniki co masz do kompa odłóz na pólke albo sprzedaj. Wieza ma dekoder dolby pro logic więc chyba możesz ustawic w kompie 5.1 jeśli nie będzie działac to wróc do 4głosników.
  • Poziom 10  
    no a ja sie tak bardzo meczyłem żeby wszystko dokładnie opisac - widze daremnie.
    Wieża niema zadnego innego wejscia ani wyjscia jak analogowe.
  • Poziom 15  
    Cersax napisał:
    Wieża Technics SA-EH 750
    Wejścia i wyjścia tylko analogowe(chinch): Vrc ( 2x wejscie i wyjscie dla jednego kanału), Aux( jedno wejście, jeden kanał), 1xwyjście dla subwoofera, oraz DVD 6 ch input.

tutaj napisałes ze ma wejscie DVD!!!
  • Poziom 10  
    blade80 napisał:
    Cersax napisał:
    Wieża Technics SA-EH 750

tutaj napisałes ze ma wejscie DVD!!!

No dobra specem niejestem:) mogl kolega napisac ze podlaczyc to do DVD 6 ch input tylko ze te DVD 6 ch input to sa chinche - czy jest przejsciowka co robi z tego wyjscie cfrowe??
    Jak to polaczyc z karta dzwiekowa w takim bac razie>?
  • Poziom 21  
    Jezeli jest w niej wejscie 6ch to podłacz ze soba odpowiednie wyjscia kompa z odpowiadajacymi im wejsciami do wiezy, łacznie z centralem i subem i po problemie. wszystko powinno smigac w 5.1