Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Samsung QE43Q67TAU + 4K Ultrabox

Andrzej_B2 16 Dec 2020 19:16 261 1
 • #1
  Andrzej_B2
  Level 12  
  Witam!
  Sprzęty jak w temacie telewizor Qled samsunga podłączony z ultraboxem canal+ usw4001ncp. Pilot tv jest ten malutki metalowy co ma obsługiwać wszystkie sprzęty podłączone do tv i tak było do czasu. Pewnego dnia to przestało działać.
  Telewizor sam sobie to rozpoznawał po podłaczeniu i ustawiał ikonkę na dole jak się włączyło pilotem ikonkę "domku". Czy miał ktoś podobne doświadczenia z tym sprzętem? Być może to wina ultraboxa c+ bo niedawno właśnie poszła jakaś aktualizacja i może po niej to nie współpracuje. Resetowałem TV do fabrycznych, zamieniałem kable HDMI, wejścia HDMI nic z tego. Starego bluraya LG widzi, xboxa widzi a dekodera canal+ nie. Odpinałem xboxa, bluraya czy to się czasem nie gryzie i był podłączony sam dekoder ale bez powodzenia. Ręcznie jak się chce ustawić i wpisuję ręcznie model to go nie znajduje i tv wyświetla informację że niektóre sprzęty mogą nie być sterowane z tego typu usług. Jak to działało to było to bardzo wygodne sterowanie tym pilotem i on załatwiał całą sprawę. Jeśli by to nigdy nie działało to ok. nie byłoby problemu ale przez około 2 miesiące jak mam telewizor to działało bardzo fajnie. Mam pytanie czy jakby się okazało że to po aktualizacji ultraboxa (którego nie chciałem, jest to z góry narzucone klientowi bez jego wiedzy) można w takim wypadku zerwać umowę z winy canal+? Np. z tytułu rękojmi - po aktualizacji sprzęt niesprawny - dla mnie teraz taki jest.
  Z góry dziękuję za jakieś sugestie i pomoc co mogę jeszcze sprawdzić.
  Pozdrawiam!
 • #2
  krakarak
  Level 41  
  Nie sądzę, aby brak współpracy z pilotem od TV z dekoderem Canal+ mógł być potraktowany jako niesprawność. Do obsługi dekodera masz dedykowany pilot i on działa.