Witam!
Założyłem ten temat gdyż rozpocząłem pracę z układami FPGA.
Na próbę podjąłem się odtworzenia projektu Termometru z wykorzystaniem płytki maXimator MAX 10.
Układ udało mi się odtworzyć ( z gotowym samplem na stronie maXimator). Wszystko działa, pomiar temperatury działa ale jest jedno ale. Wszystko zrozumiałem jak się tworzy w plikach .vhdl oraz w oparciu o schemat blokowy, samodzielnie stworzyłem układ ADC.
Problem miałem w jednym miejscu i wykorzystałem plik z projektu udostępniony na stronie maXimatora. Chodzi o pamięć ROM otóż wykonałem pamięć ROM-1 Port i przy jej tworzeniu wykorzystałem gotowy plik .mif z wypełnioną tablicą wyrazów.
Plik mif jest wypełniony wyrazami (liczbawi) ale nie wyświetla wartości po przecinku.
Mój problem polega na tym, że chciałbym się dowiedzieć jak wypełnić taką tablicę 4096 x 16 oraz jak dodać do niej takie wartości aby wyświetlacz na maXimatorze wyświetlił wartość po przecinku np. 23,6'C.
Czy jest jakaś aplikacja pomagająca wypełnić taki plik mif? Bo chyba ręcznie się tego nie wypełnia?
Z góry dzięki za odpowiedzi!
Założyłem ten temat gdyż rozpocząłem pracę z układami FPGA.
Na próbę podjąłem się odtworzenia projektu Termometru z wykorzystaniem płytki maXimator MAX 10.
Układ udało mi się odtworzyć ( z gotowym samplem na stronie maXimator). Wszystko działa, pomiar temperatury działa ale jest jedno ale. Wszystko zrozumiałem jak się tworzy w plikach .vhdl oraz w oparciu o schemat blokowy, samodzielnie stworzyłem układ ADC.
Problem miałem w jednym miejscu i wykorzystałem plik z projektu udostępniony na stronie maXimatora. Chodzi o pamięć ROM otóż wykonałem pamięć ROM-1 Port i przy jej tworzeniu wykorzystałem gotowy plik .mif z wypełnioną tablicą wyrazów.
Plik mif jest wypełniony wyrazami (liczbawi) ale nie wyświetla wartości po przecinku.
Mój problem polega na tym, że chciałbym się dowiedzieć jak wypełnić taką tablicę 4096 x 16 oraz jak dodać do niej takie wartości aby wyświetlacz na maXimatorze wyświetlił wartość po przecinku np. 23,6'C.
Czy jest jakaś aplikacja pomagająca wypełnić taki plik mif? Bo chyba ręcznie się tego nie wypełnia?
Z góry dzięki za odpowiedzi!