Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Candy CFS 457 EX - zapalają się dwie diody, zmywa zimną wodą

ostap1 11 Mar 2021 22:20 498 3
e-mierniki
 • #1
  ostap1
  Level 6  
  Zmywarka Candy CFS 457 EX - zapalają się dwie diody, zmywa zimną wodą
  Witam, zmywarka Candy CFS 457 EX po włączeniu przechodzi pierwszy cykl zmywania po czym wyłączają się kontrolki, zmywa jakieś 40 minut później rozlega się dźwięk, zapalają się dwie kontrolki zmywania wstępnego i płukania jednocześnie, zmywarka spuszcza wodę i wyłącza się. Woda ze zmywarki jest zimna. W instrukcji opisane jest że wina jest po stronie czujnika temperatury... Może ktoś spotkał się z taką awarią i był w stanie pomóc namierzyć usterkę, z góry dzięki za pomoc
 • e-mierniki
 • #2
  Kamil0219
  Level 17  
  Witam.
  Sprawdź grzałkę, czy ma przejście (zmierz od razu również rezystancję) oraz czy dochodzi do niej zasilanie podczas pracy zmywarki - oczywiście z zachowaniem ostrożności. Błąd czujnika temperatury w połączeniu z pracą przez 40 minut (oczekiwanie na zagrzanie wody) sugeruje, że problemem jest właśnie obwód grzania.

  Pozdrawiam :D
 • e-mierniki
 • #3
  mrice
  Home appliances specialist
  Zmywarka o mega prostej konstrukcji, musisz sam ustalić przyczynę niegrzania. Do sprawdzenia niemal wszystko bo wiele rzeczy odpowiada za niegrzanie. Pompa myjąca jesli magnetyczna to jej praca, jeśli klasyczny silnik to rozruch, wyłącznik zabezpieczajacy grzałkę, sama grzałka, hydrostaty, czujnik temperatury, wiązki elektryczne, elektronika sterujaca.
  Z samych kontrolek nic nie wywnioskujesz. Miernik i narzędzia w dłoń, rozebrać urządzenie i posprawdzać.
 • #4
  ostap1
  Level 6  
  Pomiar grzałki 28Ω, test diody piszczy, pobór prądu na stykach grzałki 0. Gdzie szukać awarii i pytanie gdzie znajduje się czujnik temperatury.