logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Identyfikacja i wartość uszkodzonego elementu L2 w zmywarce Electrolux ESL 66010

Tomasz Filipiak 29 Wrz 2021 18:35 1026 9
REKLAMA
  • #1 19632286
    Tomasz Filipiak
    Poziom 11  
    Posty: 45
    Ocena: 6
    Identyfikacja i wartość uszkodzonego elementu L2 w zmywarce Electrolux ESL 66010

    Witam. Zmywarka jak w tytule. Uszkodzony element zaznaczony na zdjęciu L2. Moje pytanie co to za element i jego wartość. Dziękuję i pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 19632568
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48143
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8242
    Witaj.
    Jest to dławik, ostatni pasek jest złoty, dwa pierwsze są ciężkie do rozpoznania ze względu na słabe zdjęcie.
    Jakie to kolory? [brązowy - czarny - żółty - złoty]?

    Zwykle taki dławik nie pali się bez powodu, warto sprawdzić, dlaczego tak się stało.
  • REKLAMA
  • #3 19632610
    Tomasz Filipiak
    Poziom 11  
    Posty: 45
    Ocena: 6
    Dwa pierwsze kolory to raczej pomarańczowe wymieniłem też TNY253GN bo zmywarka w ogóle nie żyła. Po wymianie zaświecają się wszystkie diody i za chwilę gasną i tak w kółko. Kondensatory dookoła sprawdziłem oporniki także, a mógłbyś podać wartość tego dławika?
  • REKLAMA
  • #5 19633780
    TONI_2003
    Moderator
    Posty: 15328
    Pomógł: 2192
    Ocena: 3814
    Tomasz Filipiak napisał:
    Uszkodzony element zaznaczony na zdjęciu L2
    Zatem proszę wszystko na foto :D
    Identyfikacja i wartość uszkodzonego elementu L2 w zmywarce Electrolux ESL 66010
  • REKLAMA
  • #6 19637584
    Tomasz Filipiak
    Poziom 11  
    Posty: 45
    Ocena: 6
    Dziękuję za odpowiedź. Właśnie nie byłem pewien co do kolorów . Jak przyjdzie to dam znać czy wstała. Pozdrawiam.
  • #7 19642378
    Tomasz Filipiak
    Poziom 11  
    Posty: 45
    Ocena: 6
    Identyfikacja i wartość uszkodzonego elementu L2 w zmywarce Electrolux ESL 66010
    Właśnie założyłem dławik i zmywarka dalej nie wstaje. Wylutowałem jeszcze raz kondensatory do sprawdzenia i okazuje się, że ten ze zdjęcia nie wykazuje pojemności. Moje pytanie czym go zastąpić bo nie mogę znaleźć takiego samego. Będę wdzięczny za jakieś linki lub podpowiedzi.
  • #8 19642607
    Loker
    Poziom 39  
    Posty: 3368
    Pomógł: 575
    Ocena: 720
    Ten dławik jest po stronie wtórnej przetwornicy w linii 5V. Skoro się spalił, to masz gdzieś "grube" zwarcie - co zresztą potwierdza próbkowanie przetwornicy.
    Kondensator zostaw w spokoju - nie ma znaczenia dla działania układu.
  • #9 19642624
    Tomasz Filipiak
    Poziom 11  
    Posty: 45
    Ocena: 6
    Ok więc które elementy mam jeszcze sprawdzić? Rozumiem że ciężko wskazać konkretne ale może są któreś które wskazują na tą usterkę bo widzę że taka usterka sterownika jest powtarzalna w sieci.
  • #10 19642764
    Loker
    Poziom 39  
    Posty: 3368
    Pomógł: 575
    Ocena: 720
    Jak chce Ci się bawić, to wylutuj L3 - odetniesz w ten sposób zasilanie od mikrokontrolera i zweryfikujesz, czy to on robi zwarcie.
    Możesz też próbować odłączyć user interface, możesz spróbować sprawdzić, który komponent się grzeje...

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem uszkodzonego elementu L2 w zmywarce Electrolux ESL 66010. Użytkownik zidentyfikował L2 jako dławik, którego kolory to pomarańczowy i złoty. Po wymianie dławika zmywarka nadal nie działała, co sugeruje istnienie zwarcia w obwodzie. Uczestnicy dyskusji zalecili sprawdzenie innych komponentów, takich jak L3 oraz interfejs użytkownika, aby zlokalizować źródło problemu. Użytkownik również zauważył, że kondensator w pobliżu dławika nie wykazuje pojemności i pytał o jego zamiennik.
REKLAMA