Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon Pixma ip2850, błąd 5B00, przepełniony pochałaniacz atramentu

zduhacz 14 Dec 2021 08:38 651 5
lampy.pl
 • #1
  zduhacz
  Level 2  
  Witam.
  Problem z drukarką atramentową Canon Pixma ip2850.
  Pojawił się komunikat o przepełnionym pochłaniaczu atramentu (zwyczajowo nazywanym pampersem). Drukarka po włączeniu zaczyna jedynie "migać" pomarańczowym światłem (7 razy), przerywane zielonym mignięciem. Kod błędu 5B00. Pomimo przeczyszczenia pampersa nadal drukarka zablokowana.
  W jaki sposób można wejść w tryb awaryjny i zlikwidować ten błąd? Czy można to jakoś wykonać ilością naciśnięcia włącznika? Czy też wyzerowanie licznika następuję za pomocą programu serwisowego? Jeżeli tak to jakiego i jak to wykonać?

  Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.
  zduhacz
 • lampy.pl
 • #2
  MiroLord
  Level 24  
  Pobierz Wic Reset Utility, sprawdź w programie, czy twoja drukarka jest obsługiwana. Jeśli tak, kupujesz kod do resetu pampersa (ok. 30 zł na Allegro), resetujesz pampersa i sprawa załatwiona.

  Inna metoda:
 • lampy.pl
 • #3
  zduhacz
  Level 2  
  Dzięki za szybką odpowiedź.
  Tak znalazłem ten filmik na yt i parę innych tylko problem z moją "plujką" polega na tym, iż jest jedynie jeden przycisk, który jest zarówno włącznikiem/wyłącznikiem urządzenia jak i wznawianiem drukowania. Zapewne jest jakaś kombinacja którą można wykonać na tym jednym przycisku.

  Canon Pixma ip2850, błąd 5B00, przepełniony pochałaniacz atramentu
 • #4
  MiroLord
  Level 24  
  Pozostaje jeszcze poszukać w internecie Canon Service Tool v. 4200. Z tym może być ciężko.
 • #5
  pero3782
  Level 11  
  A czy nie ciągnie to za sobą jakichś przykrych konsekwencji na przyszłość?

  Chodzi o reset pampersa bo logicznie rzecz biorąc ma on jakąś swoją chłonność czy inaczej powiem pojemność i w końcu jeżeli przestanie mieścić w sobie ten tusz to nie lepiej wymienić po prostu na nowy?

  Przepraszam za głupie pytanie ale chcę to zrozumieć
 • #6
  MiroLord
  Level 24  
  pampers jeden reset może przetrzymać, jest obliczony z zapasem, ale potem lepiej go wymienić (można też użyć jakiegoś podobnego chłonnego materiału) lub zużyty tusz wyprowadzić wężykiem poza drukarkę do butelki. W przeciwnym razie tusz w końcu wyleje się z drukarki.