Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon Pixma ip2850, błąd 5B00, przepełniony pochałaniacz atramentu

zduhacz 14 Dec 2021 08:38 651 5
lampy.pl
    zduhacz
    Level 2  
    Witam.
    Problem z drukarką atramentową Canon Pixma ip2850.
    Pojawił się komunikat o przepełnionym pochłaniaczu atramentu (zwyczajowo nazywanym pampersem). Drukarka po włączeniu zaczyna jedynie "migać" pomarańczowym światłem (7 razy), przerywane zielonym mignięciem. Kod błędu 5B00. Pomimo przeczyszczenia pampersa nadal drukarka zablokowana.
    W jaki sposób można wejść w tryb awaryjny i zlikwidować ten błąd? Czy można to jakoś wykonać ilością naciśnięcia włącznika? Czy też wyzerowanie licznika następuję za pomocą programu serwisowego? Jeżeli tak to jakiego i jak to wykonać?

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.
    zduhacz
  • lampy.pl
    MiroLord
    Level 24  
    Pobierz Wic Reset Utility, sprawdź w programie, czy twoja drukarka jest obsługiwana. Jeśli tak, kupujesz kod do resetu pampersa (ok. 30 zł na Allegro), resetujesz pampersa i sprawa załatwiona.

Inna metoda:
  • lampy.pl
    zduhacz
    Level 2  
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Tak znalazłem ten filmik na yt i parę innych tylko problem z moją "plujką" polega na tym, iż jest jedynie jeden przycisk, który jest zarówno włącznikiem/wyłącznikiem urządzenia jak i wznawianiem drukowania. Zapewne jest jakaś kombinacja którą można wykonać na tym jednym przycisku.

Canon Pixma ip2850, błąd 5B00, przepełniony pochałaniacz atramentu
    MiroLord
    Level 24  
    Pozostaje jeszcze poszukać w internecie Canon Service Tool v. 4200. Z tym może być ciężko.
    pero3782
    Level 11  
    A czy nie ciągnie to za sobą jakichś przykrych konsekwencji na przyszłość?

Chodzi o reset pampersa bo logicznie rzecz biorąc ma on jakąś swoją chłonność czy inaczej powiem pojemność i w końcu jeżeli przestanie mieścić w sobie ten tusz to nie lepiej wymienić po prostu na nowy?

Przepraszam za głupie pytanie ale chcę to zrozumieć
    MiroLord
    Level 24  
    pampers jeden reset może przetrzymać, jest obliczony z zapasem, ale potem lepiej go wymienić (można też użyć jakiegoś podobnego chłonnego materiału) lub zużyty tusz wyprowadzić wężykiem poza drukarkę do butelki. W przeciwnym razie tusz w końcu wyleje się z drukarki.