Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KSEROKOPIARKA

awram 07 Nov 2005 22:13 1758 6
    awram
    Level 10  
    Jaką kserokopiarkę kupić Ricoh aficio 200, 220, czy 250? Która jest młodsza tzn. rok produkcji pierwszej i ostatniej z danego modelu.
    I najważniejsze to awaryjność tych modeli.
    Dzięki za poradę
    Wojtek

Moderated By kosmita:

w dziale "Drukarki, kserokopiarki i plotery" dyskutuje się o usterkach a nie o kupnie i sprzedaży. Przeniosłem + osrzeżenie

tygellin
    Level 22  
    Oczywiście 220, Z tych 3 wymienionych modeli jest najnowsza ( zaczęli je produkować z 5 lat temu, model wyjątkowo udany, początkowo przewidziany na rynek rosyjski, stąd jego nazwa kodowa to Russian-C), Jego linia jest cały czas produkowana, zmieniały się tylko desighny panelu i opcje.( 1022. 2022i obecmie 3024) 200 i 250 to kopiarki z jednego rocznika, różnią się prędkością kopiowanie i pewnymi detalami w grzejniku i bębnie. Polecam 220 z duplexem i najlepiej w opcji z drukarką sieciową. Pozdrawiam.
    teridar
    Level 18  
    Jeżeli chodzi o pytanie typu co kupić, to jest do tego odpowiedni dział. Myślę że moderator to i tak przeniesie.
    Jeżeli chodzi o kopiarki, o które pytasz, to 220 jest młodsza niż 200 i 250. Infomarket podaje, że 220 wyszła w listopadzie 99 r. Jeżeli chodzi o 200/250 to nie mam danych o latach produkcji. 220 są lepsze od 200/250, ale i tak chyba nie ma reguły. Zależy na jaki się trafi egzemplarz, na jakich materiałach chodzi i czy jest pod opieką dobrego serwisu. Tak więc raczej 220, chociaż będzie na pewno trochę droższy.
    marek216

Level 43  
    a dlaczego ricoh a nie np dialta 250 ?

mniejsza awaryjność , trwalsza, jak ma to działac jako drukarka sieciowa to nie ma porównania ( dialta górą )

a odnoścnie ricoha : jak juz to 220 i tylko na orginalnych materiałach ( szczególnie bęben )
    rafkrzy
    Level 16  
    200/250 to w zasadzie to samo i moim zdaniem nie ma co porównywac do 220/270 ,cena w zakupie w tej chwili tylko troche wyzsza (220) a chocby samo porownanie dzialania duplexu czy panel uzytkownika przemawia za 220 ktore sa naprawde b.udanymi modelami
    pozdrawiam
    maribt
    Level 15  
    Nie wiem dlaczego uwziąłeś się na te RICOHY przecież są to beznadziejne maszny i bardzo awaryjne jeżeli chodzi o Minolty to one wcale w niczym nie są lepsze.

Nie wiem czy wiesz ale według badań zakup kserokopiarki to jakieś 10-15% całych kosztów eksploatacji urządzenia dlatego na twoim miejscu zastanowiłbym się nad nową maszyną OLIVETTI bądź KYOCERA będen na 300 tys. kopii, toner na 20 000 kopii, drukarka sieciowa z POSTSCRIPTEM w standardzie jeżeli przyciśniesz dilera to dostaniesz ją z duplexem i dwustronnym podajnikiem oryginałów za niecałe 10 000 zł. Nie widizałem jeszcze żeby były te maszyny przywożone z zachodu więc pewnie sa jeszcze za krótko na rynku, a tak przy okazji zastanawiam się dlaczego w ofertach które do mnie przychodzą od firm zajmujących się importem kopiarek są minolty, ricohy, konici, itd. przebiegiem 10 tys. kopii a Canony zaczynają się od 50 tys. ? Odpowiedź jest prosta ludzie na zachodzie już się poznali na tym sprzęcie i się go pozbywają a naiwni ludize w Polsce biorą bo tanie. Jeżeli chodiz o bezawaryjną pracę topolecam Ci Canona - jest droższy w zakupie ale w rzeczywistości wyjdzie Cię on taniej ponieważ nie będziesz musiał dokładac do niego co misiąc ale te najnowsze Canony są drogie w eksloatacji. Podsumówując, Jeżeli nowa kopiarka to OLIVETTI - Kyocera, natomiast jeżeli masz troszkę mniej funduszy to polecam starszego (3-5 lat) Canona.

Tylko czekam aż zacznie się burza :)
    zaraz pewnei ricohowcy i spółka będa wypierlai się, że to nie prawda ale ludzie już powoli się poznają na tym badziewiu więc możecie sobie dalej zachwalać swoje kopiarki i wciskać ludziom go_wno za ciężkie pieniądze ale to będzie pierwsza i ostatnia sprzedana kopiarka temu klientowi bo jestem pewnien, że nikt ni ekupuje ricoha dwa razy :)

Pozdrawiam
    awram
    Level 10  
    Dziękuję wszystkim oraz przepraszam za złamanie regulaminu.
    Zamykamy temat.
    Pozdrawiam Wojtek