Witam
Potrzebuję pomocy z programowania w asemblerze.
Mam do zrobienia takie dwa programiki i nie wiem jak się za nie zabrać.
1,program:
Sortowanie rosnąco. Do pamięci DATA od adresu 30h zapisać kody ASCII swojego nazwiska, następnie posortować je rosnąco oraz zapisać w pamięci IDATA od adresu 90h
2.Program:
Elektroniczny termometr. Oczytać wartość przełączników (symulujących wartość temperatury – wprowadzana wartość jest w kodzie U2) a następnie w zależności od nastawionej wartości zapalić odpowiednią ilość diod. Dla „temperatury 0 stopni” palą się 4 diody. Dla dodatnich „temperatur” pali się więcej niż 4 diody aż do wartości 127 stopni, kiedy palą się wszystkie diody. Natomiast dla ujemnych temperatur pali się mniej niż 4 diody aż do temperatury –128 stopni, przy której wszystkie diody są zgaszone.
Proszę o pomoc
Potrzebuję pomocy z programowania w asemblerze.
Mam do zrobienia takie dwa programiki i nie wiem jak się za nie zabrać.
1,program:
Sortowanie rosnąco. Do pamięci DATA od adresu 30h zapisać kody ASCII swojego nazwiska, następnie posortować je rosnąco oraz zapisać w pamięci IDATA od adresu 90h
2.Program:
Elektroniczny termometr. Oczytać wartość przełączników (symulujących wartość temperatury – wprowadzana wartość jest w kodzie U2) a następnie w zależności od nastawionej wartości zapalić odpowiednią ilość diod. Dla „temperatury 0 stopni” palą się 4 diody. Dla dodatnich „temperatur” pali się więcej niż 4 diody aż do wartości 127 stopni, kiedy palą się wszystkie diody. Natomiast dla ujemnych temperatur pali się mniej niż 4 diody aż do temperatury –128 stopni, przy której wszystkie diody są zgaszone.
Proszę o pomoc