Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Chciałbym przedstawić swój problem, który dotyczy właśnie tego telewizora. Kupiłem go ponad jedenaście lat temu i, szczerze mówiąc, od początku były z nim jakieś problemy. Wiadomo, SONY!!! O naprawdę kiepskiej regulacji geometrii obrazu nawet nie wspomnę, bo i po co?
Były inne niedomagania, np. dłużej lub krócej mrugająca dioda STANDBY po włączeniu wyłącznikiem głównym. Wystarczyło wymienić jeden kondzior i po sprawie.
Od około pół roku gnębi mnie natomiast inny problem. Po włączeniu telegazety, lub menu ekranowego, pomimo prawidłowo wyświetlanego obrazu, CZĘSTO brak jest synchronizacji obrazu generowanego cyfrowo, czyli w/w menu i telegazety. Po jakimś czasie, dłuższym lub krótszym, coś się samo naprawia i wówczas wszystko jest w porządku, ale bywa też tak, że przez kilka godzin jest źle i już. A kiedy już to menu, lub TXT idzie poprawnie, to można czasami zaobserwować lekkie falowanie na krawędziach styku z obrazem analogowym. Grafika zielona jest cały czas wyświetlana poprawnie. Gdyby ktoś potrzebował więcej szczegółów to jestem do dyspozycji. Kiedyś w Internecie znalazłem opis tej usterki, ale za podpowiedź kazano sobie zapłacić ponad dziesieć dolców, a strona i tak była w „robaczkach” (japan).
Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam wszystkie elektrody.
Chciałbym przedstawić swój problem, który dotyczy właśnie tego telewizora. Kupiłem go ponad jedenaście lat temu i, szczerze mówiąc, od początku były z nim jakieś problemy. Wiadomo, SONY!!! O naprawdę kiepskiej regulacji geometrii obrazu nawet nie wspomnę, bo i po co?
Były inne niedomagania, np. dłużej lub krócej mrugająca dioda STANDBY po włączeniu wyłącznikiem głównym. Wystarczyło wymienić jeden kondzior i po sprawie.
Od około pół roku gnębi mnie natomiast inny problem. Po włączeniu telegazety, lub menu ekranowego, pomimo prawidłowo wyświetlanego obrazu, CZĘSTO brak jest synchronizacji obrazu generowanego cyfrowo, czyli w/w menu i telegazety. Po jakimś czasie, dłuższym lub krótszym, coś się samo naprawia i wówczas wszystko jest w porządku, ale bywa też tak, że przez kilka godzin jest źle i już. A kiedy już to menu, lub TXT idzie poprawnie, to można czasami zaobserwować lekkie falowanie na krawędziach styku z obrazem analogowym. Grafika zielona jest cały czas wyświetlana poprawnie. Gdyby ktoś potrzebował więcej szczegółów to jestem do dyspozycji. Kiedyś w Internecie znalazłem opis tej usterki, ale za podpowiedź kazano sobie zapłacić ponad dziesieć dolców, a strona i tak była w „robaczkach” (japan).
Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam wszystkie elektrody.