logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Vaillant VRC 700/6, VR 921 i Recovair 260/4: Sterowanie centralą wentylacyjną przez aplikację

kriis87 11 Sty 2023 15:16 1020 4
REKLAMA
  • #1 20379794
    kriis87
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Dzien dobry, chce sterowac centralą wentylacyjną Recovair 260/4 przez aplikacje vaillant.
    Posiadam regulator systemowy VRC 700/6 oraz moduł komunikacji internetowej VR 921.

    Czy jest mozliwe spiecia centrali wentylacyjnej z modulem. Czy posiada moze ktos z Panstwa smechat takiego podlaczenia?

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 20380168
    ls_77
    Poziom 38  
    Posty: 2441
    Pomógł: 500
    Ocena: 946
    A czy masz kocioł Vaillant? , czy tylko rekuperację Vaillant?
  • REKLAMA
  • #3 20380201
    kriis87
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Tak kocioł mam również Ecotec, poniżej przesyłam zdjęcia aktualnych podłączeń.
    Według instrukcji urządzenia należy podłączyć do złącza eBus

    VRC 700/6 wpięty w kociol
    Vaillant VRC 700/6, VR 921 i Recovair 260/4: Sterowanie centralą wentylacyjną przez aplikację

    Recovair
    Vaillant VRC 700/6, VR 921 i Recovair 260/4: Sterowanie centralą wentylacyjną przez aplikację
  • REKLAMA
  • #4 20380397
    ls_77
    Poziom 38  
    Posty: 2441
    Pomógł: 500
    Ocena: 946
    Tylko jak masz w układzie kocioł Vaillant i rekuperator Vaillant to rekuperator musi mieć zainstalowany moduł dodatkowy (kaskadowy) VR32 i tam jest złącze E-Bus który wspinasz do kotła lub VRC700.

    Z instrukcji:
    VR 32/3 moduł kaskadowy magistrali eBUS:
    Jeżeli w systemie znajduje się kocioł lub pompa ciepła
    i rekuperator recoVAIR/4, to konieczne jest
    zainstalowanie modułu VR 32/3 (w recoVAIR/4).
    Jego przełącznik adresowy należy ustawić na "3"
  • #5 20381392
    kriis87
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Dziekuje za odpowiedz.
REKLAMA