logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ciągnik C-385 i pług obrotowy: Wolny obrót mimo ciśnienia 150 na wyjściu

Psajdak009 03 Wrz 2023 12:56 1314 7
REKLAMA
  • #1 20719694
    Psajdak009
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Witam. Problem z ciągnikiem C-385 i pługiem obrotowym. Ciśnienie na wyjściu wynosi 150 ( na wolnych obrotach ), a obrót jest powoli. Żeby obrócić na drugą stronę, to trzeba czekać gdzieś około 40 sekund. Siłownik na 2 węże z kostką. Co może być przyczyną wolnego obrotu ?
  • REKLAMA
  • #2 20719911
    trojan 12
    Poziom 40  
    Posty: 5015
    Pomógł: 517
    Ocena: 1113
    Z opisu wychodzi że kolega zaczyna przygodę z pługiem obrotowym.
    Nie może być zbyt szybki bo przewróci ciągnik a kolega raczej nie kupił 2 skibowego tylko coś więcej.
    Pług Akpil? 5 skibowy.
    Dłuta są założone do pracy? bo do transportu są inaczej zakładane.
  • REKLAMA
  • #3 20719925
    Psajdak009
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Tak, to moje pierwsze spotkanie z obrotówką. Wiem, ale mimo wszystko obrót jest trochę za wolny. Znajomy wysłał mi filmik i u niego to zajmuje parę sekund i gotowe. Nawet jak dodam gazu, to pług zachowuje się tak samo. Pług to Niemayer 3 skibowy
  • #4 20720005
    trojan 12
    Poziom 40  
    Posty: 5015
    Pomógł: 517
    Ocena: 1113
    Część pługów ma konstrukcję przygotowaną do większej ilości odkładnic i cięższego ciągnika /150-170 kM/ to hydraulika musi być wolniejsza a pompa ciągnika jest wydajniejsza. C-385 była ciężkim ciągnikiem ale w latach '80
  • REKLAMA
  • #5 20720012
    Psajdak009
    Poziom 2  
    Posty: 3

    Tak, ale ten pług, który wziąłem, to ciągnął go Case (70 KM). Sam pług waży gdzieś 800 kg i podnosi bez problemu.
  • REKLAMA
  • #6 20727345
    Niutaki
    Poziom 13  
    Posty: 33
    Pomógł: 4
    Ocena: 14
    Sprawdź, czy przy wtyczkach węży siłownika nie ma dławic, poz. 19 na załączonym rysunku.
    Załączniki:
    • siłownik.pdf (119.59 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #7 20727568
    piachu1994
    Poziom 39  
    Posty: 4161
    Pomógł: 559
    Ocena: 1156
    150 bar na wolnych? Ile wynosi ciśnienie na obrotach silnika wynoszących 1500 bądź 2000 obr/min? Obrót pługa jest wykonywany przez oryginalny rozdzielacz w podnośniku?
  • #8 20727598
    Megawe
    Poziom 34  
    Posty: 2664
    Pomógł: 246
    Ocena: 1432
    W kostce hydraulicznej na pługu są siteczka. trzeba je wyczyścić.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z wolnym obrotem pługa obrotowego Niemayer 3 skibowego podłączonego do ciągnika C-385, gdzie ciśnienie na wyjściu wynosi 150 bar na wolnych obrotach. Inni uczestnicy dyskusji sugerują, że wolny obrót może być spowodowany konstrukcją pługa, która jest przystosowana do większych ciągników, a także koniecznością sprawdzenia dławic w wężach siłownika oraz czyszczenia sitek w kostce hydraulicznej. Dodatkowo, zwrócono uwagę na ciśnienie hydrauliczne przy wyższych obrotach silnika.
REKLAMA