Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czy warto kupic telewizor projekcyjny???

tiktak 28 Nov 2005 18:35 22891 8
    tiktak
    Level 2  
    czesc mam takie pytanko co sądzicie o telewizorach projekcyjnych?potrzebuje duzy i niezbyt drogi telewizor ponad 40 cali a mam szanse kupic za 2000 zł taki nowy tylko czy warto? czy ktos miał z takim do czynienia i jak jest z serwisem ??
    Orochimaru
    Level 31  
    Za 2000 to rzeczywiście nie wygórowana cena.
    Niestety jak dla mnie to jakość z takich TV jest dość niska.
    Jeśli byłby to HDTV to spokojnie można kupić, ale jeśli klasyczny z niską rozdzielczością to nie polecam do domu.
    Do prezentacji owszem, ale żeby na tym TV oglądać, a tym bardziej DVD to porażka.
    Z serwisem raczej nie powinno być problemów bo jest tego sporo na rynku.
    tiktak
    Level 2  
    dzieki za rade ale myslałem ze wiecej osób sie odezwie widac to jednak mało popularny sprzet,a co do jakosci obrazu to rzeczywiscie nie jest to jakosc powalająca choc ogladając z dalszej odległosci, a tak by było u mnie(około 5 metrów) to nie jest wcale tak zle. mam do wyboru thomsona lub telestara i nie wiem na którego sie zdecydowac,obraz i funkcje np.filtr grzebieniowy przemawiają za telestarem tylko co to za firma???[/b]
    Orochimaru
    Level 31  
    Zdecydowanie polecam Thomsona. Jest to sprzęt bardzo dobrej klasy, moim zdaniem lepszy od Philipsa i Sony. Poza tym jest to produkt polski więc z serwisem nie będzie problemu.
    Co do Telestara to nie wiem, ale sądząc po cenach urządzeń tej firmy są one dość niskiej jakości. Można by to porównać do Triluxa. Raczej bym go odradzał.

Jeśli będzisz oglądał z 5 metrów, to rzeczywiście nie będzie tak źle, tylko załatw sobie grube zasłony bo w zaciemnieniu obraz ma dużo lepszy kontrast.
    Możesz podać typ tego Thomsona?
    tiktak
    Level 2  
    Witam.Widze ze tylko z tobą moge na ten temat porozmawiac,no wiec thompson to 42KH412 a jesli chodzi o telestara to RO110NP.Dzis podzwoniłem po róznych serwisach i oczywiscie kazdy mówił co innego, jedni ze telestara nie warto a inni ze w srodku i tak we wszystkich jest to samo( albo przynajmniej podobnej klasy).Z tego co mi powiedzieli w telestarze to podzespoły i lampy sa toshiby.No i dalej mam mentlik w głowie co brać .Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
    korelian
    Level 19  
    A nie ma tu jakiegoś haczyka? Jeśli przyjdzie do wymiany lampa projekcyjna to zapłacisz dużą kasę.
    Orochimaru
    Level 31  
    Teraz rozumiem o co ci chodzi.
    Przejżałem dokumentacje obu i są do siebie bardzo podobne. Właściwie identyczne, poza tym, że Telestar jest o 1'' większy.
    Thomson paskudnie wygląda, co przemawia na korzyść Telestara, ale znowu Thomson zużywa 55W mniej. Niestety w przeciwieństwie do Telestara nie ma PIP (obraz w obrazie).
    Osobiście nadal wziąłbym Thomsona, może dlatego, że mam TV tej firmy i bardzo go sobie chwalę.

ftp://ftp.thomson.pl/pub/pl/dane_techniczne/2003-2004/telewizory.xls
    http://www.telestar.com.pl/products/docs/ro110np.doc

Więcej ci chyba nie doradzę.
    tiktak
    Level 2  
    Ok, dzieki. Dobrze ze chociaz ktos sie znalazł z kim mogłem pogadac, chociaz myslałem ze wiecej osób się odezwie, czyzby nikt nie miał z tym do czynienia?????Moze zna ktos chociaz zywotnosc takich lamp, bo z tego co słyszałem to jest to około 20000 godzin ,a w instrukcjach telewizorów nie podają.
    Zenek
    Level 30  
    a tak zupełnie na marginesie- dlaczego "Trilux " został zaliczony do jakiegoś najgorszego chłamu....
    co do żywotności...może zapytać dystrybutora np ze strony internetowej
    http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=2675&IDP=2
    Ale nie sądzę, żeby była mała.... .
    Trzecia sprawa- nie polecam studiowania parametrów, żywotności katalogowych, filtrów, tylko...zobaczenie konkretnego egzemplarza TV w akcji np z filmem dvd, ...
    co do Thompsonów, jakiś czas temu miałęm do wyboru między innymi ich tv 29 cali, i...zraziła minie tylko roczna gwarancja.
    to tyle :)