Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

okipage 10 ex kilka pytań

30 Nov 2005 16:15 2404 6
  • Level 40  
    Drukarka okipage 10ex
    1. Czy i jak można sprawdzić ile już ma wydrukowanych stron
    2. Czy komunikat "Bęben EP" ( po ang "CHG DRUM" ) coś znaczy czy jest to tylko informacja o typie bębna

Pozdr.J.
  • Helpful post
    Level 27  
    Witam, przebiegu chyba nie można sprawdzić.
    Komunikat "bęben EP" oznacza potrzebę wymiany bębna na nowy - czyli wydrukował ponad 20 tys stron. Jeśli drukarka drukuje dobrze to mozna sobie (tak mi się wydaje) "olać" to i ewentualnie skasować licznik bębna. Robi sie to z menu serwisowego dostępnego, z tego co pamietam, poprzez włączenie drukarki z wciśniętym przyciskiem "menu". Nowy bęben kosztuje na allegro coś około 70zł a oryginalny .... kilka(naście) razy wiecej.
  • Helpful post
    Level 23  
    Licznik stron- wyłącz drukarkę- trzymając wciśnięty przycisk RECOVER włącz drukarkę trzymaj aż ukaże się napis SERWIS wciśnij klawisz MENU i wyświetli się liczba stron.
  • Helpful post
    Level 27  
    Te faktycznie!!!

Próbowałem się dowiedzieć ostatnio i wychodziło, że nie ma całkowitego licznika! Ale faktycznie jest - ciekawi mnie tylk, że drukarka chciała wymiany bębna a licznik pokazuje 15750 kopii. Beben jest ponoć na 20 tys. więc ktoś ma jakąś teorię?
  • Level 40  
    Quote:
    licznik pokazuje 15750 kopii
    a skąd wiesz ile kopi zrobiła ????3,
    Pozdr.J.
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    nie 20000 tylko obrotów bębna.. a to się sobie nie równa ilości wydrukowanych stron bo bęben zalicza przecięz obroty czyszczące przed i po wydruku.. pozatym na kartke wchdzoi dwa z kawłkiem obrotu..
  • Level 40  
    Problem rozwiązany, dziękuję Los-Sandalos i Bahet,temat zamykam
    Pozdr.J.