logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Rekuperator ścienny Prana vs Turbovex Easy Air - rozmieszczenie w domu 120m2

martine1 21 Gru 2023 11:33 3057 2
REKLAMA
  • #1 20871103
    martine1
    Poziom 9  
    Posty: 43
    Ocena: 8
    Witam.
    Potrzebuję pomocy w wyborze rekuperatora ściennego. Dom 120M2 . , parter plus użytkowe poddasze, osuszacz wskazuje podczas załączania 86% wilgotności. Na dole salon, otwarta kuchnia i łazienka. Góra to łazienka i dwie sypialnie. Wentylacja jakby nie działa. Na dole okna nieszczelne więc problem, że powietrze nie dochodzi odpada. Dostałem dwie propozycje od firm z różnym rozmieszczeniem urządzeń
    1. Prana
    Sam dół w salonie, kuchni i łazience
    2. Turbovex Easy Air
    Salon na dole i po jednym u góry w sypialniach.
    Czy ktoś zna się na tym i doradzi?
    Na dole jest większa wilgotność niż u góry. Montażysta od Prany zapewniał, że na samym dole wystarczy zamontować.
  • REKLAMA
  • #2 20905510
    lennc
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 1
    Porównanie Turbovexa do Prany to tak jak porównywać mercedesa do dacii :-)
    Turbovex to pancerne duńskie, ciche jednostki z obrotowym wymiennikiem w środku. Jednocześnie nawiewa oraz wyciąga powietrze co jest bardzo ważne. Ma wbudowane czujniki co2 i h20.
    Prana to ukraiński plastik ze wspaniałym marketingiem i nic poza tym. Wymiennik miedziany, głośniejsze, w zależności od grubości ściany może okazać się, że potrzeba dodatkowych dokładek, muszą odstawać poza elewacją o bodajże 1-2 cm co wygląda brzydko.
  • #3 20934935
    martine1
    Poziom 9  
    Posty: 43
    Ocena: 8
    Ok. Widać słabo tutaj z tym tematem. Dzięki za 1 odpowiedź, zagłębiłem się w temat i padło na Turbovex.
REKLAMA