Cześć,
Sytuacja ma się następująco. Stacja była bardzo zakamieniona - odkamieniłem i działała jak nowa. Nie trwało to jednak długo. Obecnie praktycznie nie podaje pary (czasem para leci nawet ok ale to raczej rzadko). Po wciśnięciu przycisku uwalniającego parę pojawia się taki metaliczny dźwięk dochodzący z wnętrza stacji (jakby otwierał się zawór), ale para nie leci. Otworzyłem obudowę od dołu zaraz po tym, jak testowałem sprzęt i stwierdziłem, że bojler na wodę jest gorący - czyli grzeje. Zostały tam jeszcze dwa potencjalne elementy. Cewka otwierająca zawór i pompka.
Jak przetestować te dwa elementy, żeby sprawdzić, który jest niesprawny?
A może macie doświadczenie z naprawą tego sprzętu i wiecie po opisie, co mogło się popsuć?
Pozdrawiam,
Andu
Sytuacja ma się następująco. Stacja była bardzo zakamieniona - odkamieniłem i działała jak nowa. Nie trwało to jednak długo. Obecnie praktycznie nie podaje pary (czasem para leci nawet ok ale to raczej rzadko). Po wciśnięciu przycisku uwalniającego parę pojawia się taki metaliczny dźwięk dochodzący z wnętrza stacji (jakby otwierał się zawór), ale para nie leci. Otworzyłem obudowę od dołu zaraz po tym, jak testowałem sprzęt i stwierdziłem, że bojler na wodę jest gorący - czyli grzeje. Zostały tam jeszcze dwa potencjalne elementy. Cewka otwierająca zawór i pompka.
Jak przetestować te dwa elementy, żeby sprawdzić, który jest niesprawny?
A może macie doświadczenie z naprawą tego sprzętu i wiecie po opisie, co mogło się popsuć?
Pozdrawiam,
Andu