Poczytaj też to:
Optymalizacja i "odchudzanie" XP
http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?s=c14965550c56d221a6f9d5246f5af5c3&showtopic=5989
Optymalizacja usług
http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?s=c14965550c56d221a6f9d5246f5af5c3&showtopic=7723
Wszystkie podane tam informacje zawierają to co koledzy napisali wcześniej:
- brak zbędnych wodotrysków graficznych System->Właściwości->Zaawansowane->Wydajność->Ustawienia
- brak zbędnych programów odpalanych w autostarcie (typu Winamp Agent, Nero Check, ATI Tray, dumprep itp.) Start->Uruchom "msconfig" zakładka Uruchamianie
- wystarczająca ilość RAM-u (minimum 128 ale trzeba wiele wyłączyć, 256- 512 to optimum do zastosowań domowych)
oraz wiele innych przydatnych porad.