logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak przyspieszyć działanie Windows XP? Czy są dostępne programy do optymalizacji?

heniek661 02 Gru 2005 08:07 3148 5
REKLAMA
  • #1 2045944
    heniek661
    Poziom 13  
    Posty: 118
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Czy da sie ulepszyc windowsa XP zeby szybciej smigal i czy jest do tego jakis program pozdro
  • REKLAMA
  • #2 2045995
    ivorpl
    Poziom 21  
    Posty: 481
    Pomógł: 32
    Ocena: 44
    No można sie pobawić, na allegro sprzedają różnego rodzaju programiki typu TweakXP SpeedXp itp. ale część z nich powoduje efekt odwrotny. Ja polecam czyszczenie co jakiś czas rejestru oraz defrgmentację plików przynajmniej raz w miesiącu, ustawienia windowsa dla trybu maksymalnej wydajności a nie maksymalnych efektów graficznych i pierdółek.
  • REKLAMA
  • #3 2046013
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2547
    Pomógł: 115
    Ocena: 75
    Powywalac mozna wszystko z autostartu START-URUCHOM-MSCONFIG-AUTOSTART...

    oraz wszystkie prodramy "rezydentne" czyli takie co dzialaja w tle.

    A najlepszym przyspieszeniem kompa jest dokupienie pamieci... tylko nie przesadzac prosze 1024 MB to jest max.. wiecej sie nie oplaca
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 2046173
    paweliw
    Spec od komputerów
    Posty: 4914
    Pomógł: 710
    Ocena: 229
    Poczytaj też to:
    Optymalizacja i "odchudzanie" XPhttp://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?s=c14965550c56d221a6f9d5246f5af5c3&showtopic=5989
    Optymalizacja usług http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?s=c14965550c56d221a6f9d5246f5af5c3&showtopic=7723

    Wszystkie podane tam informacje zawierają to co koledzy napisali wcześniej:
    - brak zbędnych wodotrysków graficznych System->Właściwości->Zaawansowane->Wydajność->Ustawienia
    - brak zbędnych programów odpalanych w autostarcie (typu Winamp Agent, Nero Check, ATI Tray, dumprep itp.) Start->Uruchom "msconfig" zakładka Uruchamianie
    - wystarczająca ilość RAM-u (minimum 128 ale trzeba wiele wyłączyć, 256- 512 to optimum do zastosowań domowych)
    oraz wiele innych przydatnych porad.
REKLAMA