Piekarnik Amica ED57589BA q-type + pyro -wyłącza się po nagrzaniu.
W ostatnim czasie wystąpił w moim piekarniku niepokojący problem wyłączania się po jego nagrzaniu. Nie w sytuacji kiedy osiągnie zadaną wartość, a wcześniej. Np. zadana temperatura to 180⁰, a piekarnik wyłącza się przy 126⁰.
Wyłączenie to całkowite zerowanie wszystkich ustawień (tzn. tryb pracy, temperatura, zegar), tak jak po wyłączeniu zasilania. Przy próbie ponownego włączenia najczęściej wyłącza się ponownie po ułamku sekundy. Czasem kilkukrotne próby pozwalają ponownie go uruchomić, ale po kilku minutach znowu się wyłącza.
Sytuacja poprawiła się w momencie zdjęcia pokrywy górnej i odsłonięciu modułu sterowania, co jest utrudnione w przypadku piekarnika do zabudowy.
Co może być tego przyczyną?
Z moich obserwacji wygląda na to że sam termostat pracuje prawidłowo, ponieważ zadana temperatura pozwoliła na upieczenie ciasta w takim samym stopniu i czasie jak dotychczas.
W ostatnim czasie wystąpił w moim piekarniku niepokojący problem wyłączania się po jego nagrzaniu. Nie w sytuacji kiedy osiągnie zadaną wartość, a wcześniej. Np. zadana temperatura to 180⁰, a piekarnik wyłącza się przy 126⁰.
Wyłączenie to całkowite zerowanie wszystkich ustawień (tzn. tryb pracy, temperatura, zegar), tak jak po wyłączeniu zasilania. Przy próbie ponownego włączenia najczęściej wyłącza się ponownie po ułamku sekundy. Czasem kilkukrotne próby pozwalają ponownie go uruchomić, ale po kilku minutach znowu się wyłącza.
Sytuacja poprawiła się w momencie zdjęcia pokrywy górnej i odsłonięciu modułu sterowania, co jest utrudnione w przypadku piekarnika do zabudowy.
Co może być tego przyczyną?
Z moich obserwacji wygląda na to że sam termostat pracuje prawidłowo, ponieważ zadana temperatura pozwoliła na upieczenie ciasta w takim samym stopniu i czasie jak dotychczas.