logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak obrócić element w Eagle o 45 stopni?

prokopcio 04 Gru 2005 22:54 3509 12
REKLAMA
  • #1 2054410
    prokopcio
    Poziom 29  
    Posty: 2027
    Pomógł: 39
    Ocena: 143
    Witam

    Jak obrócić element w eaglu o np. 45st ?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 2054625
    ImPuLs
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 64
    Ocena: 36
    Pierwszy sposób:
    1. Wybierasz narzędzie 'Move' (pierwsza ikona, pierwszy rząd).
    2. Lewym kl. myszy klikasz na element (tak jakbyś chciał go przenieść).
    3. W pasku 'Parameters' masz pole 'Angle' z rozwijalną listą (0, 90, 180, 270), klikasz w pole z liczbą i wpisujesz wartość jaką chcesz (w tym wypadku 45 lub -45 - zależnie od kierunku w jakim chcesz obrócić).
    4. Zatwierdzasz klawiszem 'Enter' na klawiaturze.

    Jeżeli w polu jest wartość inna niż 'zero' i chcesz obrócić od tej pozycji to dodajesz lub odejmujesz wartość kąta (w Twoim wypadku +45 lub -45).

    Drugi sposób:
    1. Wybierasz narzędzie 'Rotate' (druga ikona, drugi rząd).
    2. W pasku 'Parameters' masz pole 'Angle' z rozwijalną listą (0, 90, 180, 270), klikasz w pole z liczbą i wpisujesz wartość jaką chcesz.
    3. Zatwierdzasz klawiszem 'Enter' na klawiaturze.
    4. Klikasz na element który chcesz obrócić (każde kliknięcie powoduje obrót o wprowadzony kąt.
  • #3 2054645
    prokopcio
    Poziom 29  
    Posty: 2027
    Pomógł: 39
    Ocena: 143
    dzięki, że też sam ja na to nie wpadłem.... :-)

    Dodano po 9 [minuty]:

    oj... rozpędziłem się... gdzie to okno "Parameters" ?
  • REKLAMA
  • #4 2054691
    ImPuLs
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 64
    Ocena: 36
    Nie okno tylko pasek pod menu.
  • #5 2055148
    prokopcio
    Poziom 29  
    Posty: 2027
    Pomógł: 39
    Ocena: 143
    chyba mam inną wersję:
    Załączniki:
    • Jak obrócić element w Eagle o 45 stopni? eagle.JPG (13.92 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #6 2055960
    miroskop
    Poziom 23  
    Posty: 466
    Pomógł: 65
    Ocena: 62
    Mam wersję 4.11 i żeby pojawiło sie okienko "Angle" to najpierw trzeba kliknąc przycisk "Rotate". Reszta tak jak pisze ImPuLs.
  • #7 2056252
    ImPuLs
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 64
    Ocena: 36
    W każdej wersji jest tak samo.

    Pasek zaznaczony na zdjęciu na czerwono (częściowo tylko widoczny) to pasek "Parameters". Pola z ustawieniami pojawią się w momencie wybrania jakiegoś narzędzia np. 'Move' czy 'Rotate'.

    Tak dla informacji - najedź na miejsce oznaczone na zielono i poczekaj chwilę a pokaże się nazwa paska. Tak samo dla innych pasków.
    Paski włącza się i wyłącza w menu 'Options' -> 'User Interface ...' w sekcji 'Controls'.
    Załączniki:
    • Jak obrócić element w Eagle o 45 stopni? eagle_188.jpg (17.47 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #8 2057121
    prokopcio
    Poziom 29  
    Posty: 2027
    Pomógł: 39
    Ocena: 143
    Chyba chłopaki nici z tego... mam wersję 4,01 i po wciśnięciu rotate / move nie mam nic.... (tzn. mam 90/180 itd.....) to zrzut po wciśnięciu move bo przy rotate nie pokazuje się nic na pasku jest standard 90st i koniec!
    Załączniki:
    • Jak obrócić element w Eagle o 45 stopni? bitowa.JPG (49.06 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • Pomocny post
    #9 2057774
    shg
    Poziom 35  
    Posty: 2289
    Pomógł: 339
    Ocena: 135
    W starej wersji nie ma. Chyba dopiero od 4.11 wzwyż.

    Zainstaluj nową, ma jeszcze trochę innych udogodnień.
  • #10 2059920
    ImPuLs
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 64
    Ocena: 36
    Sprawdziłem.

    Faktycznie w wersji 4.01 i 4.03 nie ma takowych funkcji.

    Przyznaję się do błędu i przepraszam za wprowadzenie w błąd.

    Pisząc posta sprawdzałem w wesjach 4.11, 4.13 i 4.14. W tych jest na 100%.
  • #11 2061217
    prokopcio
    Poziom 29  
    Posty: 2027
    Pomógł: 39
    Ocena: 143
    jak zainstaluję nową to całkowicie wszystkie projekty z poprzednich wersji (mam ich sporo) będą OK ???

    --> ImPuls --> nie gniewam się :-)
  • #12 2061512
    shg
    Poziom 35  
    Posty: 2289
    Pomógł: 339
    Ocena: 135
    prokopcio napisał:
    jak zainstaluję nową to całkowicie wszystkie projekty z poprzednich wersji (mam ich sporo) będą OK ???


    Wersja dla systemu Mac OS X (nie wiem, jak z wersją dla systemu Linux) nie potrafi wczytać projektów ze starszej wersji. Ale windowsowa z tego co pamiętam potrafi. Mam projekty utworzone w starszych wersjach i otwieram normalnie.

    Zresztą, jak nie będzie działać, to zainstalujesz spowrotem starą wersję :]
  • #13 2283459
    prokopcio
    Poziom 29  
    Posty: 2027
    Pomógł: 39
    Ocena: 143
    Pozostałem przy starej wersji i nie obracam elementów. (niemam nowej)

Podsumowanie tematu

✨ W programie Eagle można obrócić element o dowolny kąt, np. 45 stopni, korzystając z narzędzi "Move" lub "Rotate". Po wybraniu narzędzia należy kliknąć na element, a następnie w pasku "Parameters" wpisać żądany kąt w polu "Angle" i zatwierdzić klawiszem Enter. W starszych wersjach Eagle (4.01, 4.03) funkcja ta nie jest dostępna – dostępna jest tylko standardowa rotacja o 90°, 180°, 270°. Funkcjonalność wpisywania dowolnego kąta pojawiła się od wersji 4.11 wzwyż. Użytkownicy starszych wersji mogą rozważyć aktualizację do nowszej wersji, która oferuje dodatkowe udogodnienia, a projekty z poprzednich wersji są kompatybilne z wersją Windows. Wersja dla Mac OS X może mieć problemy z wczytywaniem projektów ze starszych wersji.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA