Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Panasonic SA-AK45 cicho grają głosniki ?

onis 05 Gru 2005 12:37 1184 3
  • #1 05 Gru 2005 12:37
    onis
    Poziom 11  

Witam, przywiozłem sobie wieże Panasonic SA-AK45 z niemczech.
    Miała uszkodzony CD - naprawiłem ale co się okazało, nie mam oryginalnych głośników i podłaczyłem 6 R głosniki graja ale tylko na wyjsciu HIGH ( zasiski SZARO NIEBIESKIE) , na zaciskach LOW ( CZERWONO CZARNE) ledwo co słychać ?
    Zastanawiam sie czy to jest usterka czy tak ma być moze oryginalne głosniki maja wbudowana jakas zwrotnice czy coś w tym stylu.
    Proszę o poradę co z tym fantem zrobic, i jak to sprawdzic?

0 3
  • Relpol
  • #2 05 Gru 2005 14:01
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol
  • #3 05 Gru 2005 14:02
    fliper_katrill
    Poziom 20  

Mogą i będą cicho grać ze względu na swoje właściwości. Przede wszystkim pasmo przenoszenia dźwięku. Tak na dzień dobry proponuję podłączyć jakiś większy głośnik o impedancji zgodnej z tą na obudowie, jeśli koniec mocy nie jest uszkodzony ( i tak pewnie jest ) zagra. Niech to bedzie jakiś szerokopasmowy głośnik lub niskotonowy( zwłaszcza ten 2).
    High - dźwięki wysokotonowe
    Low - niskotonowe ( których prawdopodobnie "twoje nowe" nie przetwarzają jak Pan Bóg przykazał ;) )
    Pozdrawiam!!

0
  • #4 13 Gru 2005 09:45
    onis
    Poziom 11  

Podłaczałem kila rodzajów głosników, i zawsze o rezystanicj 6 ohm ( tak jak zalecane), wszystkie grają bardzo cicho - zeby coś usłychszec trzeba przekrecic VOLUME na max i przyłożyć ucho do głośnika.
    Obawiam sie ze to moze być końcówka mocy jak kolega wcześniej wspomniał - brrrrryyy az strach pomyślec .
    Sprawdzę te napięcie jakie jest na przekazniku i napiszę.

0
  Szukaj w 5mln produktów