Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6610 martwa ale flashuje

dziqi 05 Gru 2005 16:00 900 11
  • #1 05 Gru 2005 16:00
    dziqi
    Poziom 13  

6610
    boxa niestety nie mam
    wylaczyla sie samoczynnie
    potraktowalem ja chinolem
    soft w wersjach : 5.63 oraz 4.18
    próbowalem tez 7210 v3.09
    za kazdym razem ten sam rezuktat
    flaszuje pieknie konczy pokazuje done ale telefon ani drgnie
    zero reakcji na wlacznik i ladowarke
    prosze o pomoc

0 11
  • #3 05 Gru 2005 17:17
    dziqi
    Poziom 13  

dzieki
    zapomniałem o podstawowej kwestii ;)
    zrobiłem obejście (załaczam solucje) moze komus sie przyda
    telefonik po tym sflashowałem jeszcze raz softem 5.63
    tałączył sie i śmiga bez problemow
    dzieki za przypomnienie

0
  • #4 11 Sty 2006 21:22
    kesio
    Poziom 10  

Witam.
    Tez mam problem z wlaczeniem 6610 ,ale nie po flashowaniu. Po prostu dziecko sie nia bawilo i nagle sie rozplakalo, bo przestal dzialac. Czy ten trick moze sie sprawdzic rowniez w moim przypadku?
    Jesli tak, to prosze o wskazowke, jak to zrobic (polaczyc te dwa elementy)
    Dziekuje
    Pozdrawiam
    Krzysiek (ktl@o2.pl)

0
  • #5 11 Sty 2006 23:55
    mariogsm
    Poziom 20  

Wydaje mi się ze dziecko zaśliniło telefon lub upadł dziecku i ta solucja nie pomoże.Na poczatku rozebrałbym telefon i sprawdził czy nie ma w nim śliny od dziecka.Częsty przypadek.Podaj więcej szczegółów to coś poradzimy.

mariogsm

0
  • #6 12 Sty 2006 14:45
    kesio
    Poziom 10  

Witam. Dzieki za odpowiedz. Raczej nie doszło do zaślinienia, ponieważ dziecko ma 12 lat. Mówiła, że czytała smsy i w pewnym momencie się wyłączył. Przy próbie załączenia, podświetlał się ekran i klawiatura i natychmiast gasł. Postanowiłem oddać go do serwisu. Po 2 tyg wrócił z diagnozą "fizycznego uszkodzenia flash". Nie wydaje mi się, że z niczego flash może się fizycznie uszkodzić. Podejrzewam, że panowie z serwisu może coś zknocili. Telefon też raczej nie miał okazji, żeby zawilgnąć - był cały czas w domu.
    Może coś tym opisem pomogłem, a może zagmatwałem jeszcze bardziej, ale wierzę w doświadczenie szanownych Forumowiczów i czekam na porady.
    Krzysiek

0
  • #7 12 Sty 2006 14:55
    grzesiek33
    Poziom 31  

Prawdopobnie padł po prostu soft. Jeżeli objawy są takie jak przed wysłaniem serwisu to pewnie pomoże wranie nowego.

Pozdrawiam

0
  • #8 12 Sty 2006 15:11
    arczi68159658
    Poziom 21  

Dokładnie - wrzucenie mu nowego fulla pomoze w 100%.
    To standardowa przypadłość nowych noki ze ni stad ni zowąd telefon wywalał softa i objaw był własnie taki ze telefon właczał się na chcile i sie wyłaczał.

Pozdrawiam.

0
  • #9 12 Sty 2006 22:21
    kesio
    Poziom 10  

Dziekuje Panowie za zainteresowanie.
    A czy Waszym zdaniem - jest sens probowac polaczyc te 2 elementy ze schemtau powyzej? Moze to dac pozytywne skutki?
    Pozdrawiam
    Krzysiek

0
  • #10 13 Sty 2006 00:18
    grzesiek33
    Poziom 31  

Solucja podana wyżej ma zasadność gdy brakuje zasilania na RAM'ie a dzieje się tak najczęściej w telefonach zawilgoconych (użera przelotkę). Jeżeli faktycznie brakuje na którymś z kondensatorów zasilania to wypada je połączyć ale z podanych objawów i przyczyn nie wynika że zaistniała taka właśnie sytuacja.

0
  • #11 15 Sty 2006 13:47
    kesio
    Poziom 10  

Witam.
    Wracając do tematu mojej 6610. Poluzowałem jedną śrubkę u dołu po lewej stronie i odziwo tel zachowuje sie inaczej: wlącza się ekran, podświetla się klawiatura. Na ekranie nic nie widać. Jedna można wpisać sekwencję *#0000# i wyświetla się wersja oprogramowania. Jeśli wpiszę *#06#, to nic nie widać. Po dokręceniu tej śrubki, tel włącza się na ułamek sekundy (ekran świeci na niebiesko) i od razu gaśnie. Mogłem też połączyć się z nr 112. Po próbie podłączenia kabla do tel, już niestety nie mogę się połączyć.
    Czy teraz jakoś rozświetliłem sytuację? Jeśli tak, to proszę o porady co zrobić. Czy wystarczy wgrać nowego softa?
    Pozdrawiam
    Krzysiek

0
  • #12 16 Sty 2006 12:01
    grzesiek33
    Poziom 31  

Wygląda na to że jest oderwany któryś element.... prz podanych objawach stawiam na procka. Jeżeli posiadasz jakiś sprzęt to należałoby podlać chyba już wszystkie elementy topnikiem i przegrzać (żaden nie jest klejony więc nie ma problemu). Jeżeli jednak nie posiadasz sprzętu to niestety wypada zanieść do serwisu.

Pozdrawiam

0