logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Motorola C975 - telefon nie ładuje mimo podłączenia ładowarki, co robić?

irys11 09 Gru 2005 08:26 3629 11
  • #1 2067285
    irys11
    Poziom 10  
    Posty: 47
    Ocena: 1
    Witam ! moja motorola c975 po podłączeniu ładowarki nie ładuje, tzn. gdy podłącze ładowarke włączy sie klawiatura, piknie, i wskaznik bateri znika, czymałem tą motorole na ładowarce całą noc a bateria sie nie naładowała. po odłączeniu ładowarki wskaznik bateri pojawia sie spowrotem. nie wiem co sie dzieje bo niby reaguje na ładowarke a nie ładuje!!! prosze o porade co z tym da sie zrobic! szukałem na elektrodzie ale nic nie znalazłem na ten temat!
  • #2 2067694
    dyduś
    Poziom 20  
    Posty: 376
    Pomógł: 13
    Ocena: 11
    proszę sprawdzić napięcie w ładowarce/ czy nie jest uszkodzona/ jeżeli jest wszystko w porządku należy wymienić baterie lub raczej akumlatory .
  • #3 2068599
    irys11
    Poziom 10  
    Posty: 47
    Ocena: 1
    ładowarka jest sprawna, bo kupiłem nowa, sprawdze baterie . ale czy po wymianie bateri bedzie wszystko ok. bo najciekawsze jest to ze po podłaczeniu ładowarki znika wskaznik bateri i bateria nie jest ładowana. nie spotkał sie ktos z takim przypadkiem?
  • #4 2068761
    fellowes20
    Poziom 19  
    Posty: 442
    Pomógł: 20
    Ocena: 13
    Ta motorola ma to do siebie że nie ładuje na podrubce to jest problem. Zmień na orgilał i po problemie.
  • #5 2068779
    lewkas
    Poziom 12  
    Posty: 83
    do tego modelu jest specjalny rodzaj ladowarki. na zwyklej mozesz ja i miesiac czyamc i i tak nic z tego nie bedzie.

    pozdr
  • #6 2068868
    Sickboy25
    Poziom 12  
    Posty: 12
    Pomógł: 1
    To jest motorola 3G czyli potrzebuje innej ładowarki niż te V500,E398.
    Musi mieć 1,5 A.
    Z tego co widze to już ją uwaliłeś (układ PCAP) :(
    Większość motek 3G pada po dłuższym traktowaniu jej zwykłą ładowarką lub jakąs podrubą.
    Jak widzę aukcję na allegro Ladowarka do V500/E398/......../C975/E1000 to mnie krew zalewa.

    @fellowes20,lewkas Te ładowarki ładują (fakt że na wyłączonym fonie) ale tak jak pisałem wcześniej ...do czasu.
  • #7 2068916
    fellowes20
    Poziom 19  
    Posty: 442
    Pomógł: 20
    Ocena: 13
    A czy ja pisałem że to ma być oryginał v500, nie napisałem tylko orygonał miałem już kilka takich przypadków i wiem co nieco na ten temat. Te ładowarki można łatwo rozróżnić v500 ma kabel cienki płaski a oryginał 3g ma gruby i okrągły.
  • #8 2068984
    Sickboy25
    Poziom 12  
    Posty: 12
    Pomógł: 1
    @fellowes20 napisałeś

    fellowes20 napisał:
    Ta motorola ma to do siebie że nie ładuje na podrubce to jest problem.


    Napisałem że ładuje na podróbkach tylko fon się wyłącza i dłuższe użytkowanie takiej ładowarki może uszkodzić PCAP.
    W przeciwieństwie do Ciebie wolę popatrzeć jakie ma ładowarka napięcie niż oglądać jakie ma gniazdo lub kabel.

    BTW.Taki objaw jak kolega opisuje wygląda mi już na padniętą kość PCAP (w najlepszym razie może to być konektor).
    Wykluczam zanieczyszczone styki oczywiście.
  • #9 2070732
    irys11
    Poziom 10  
    Posty: 47
    Ocena: 1
    kupiłem ładowarkę ale podróbę (bo była tańsza :-) ) ale czy sie teraz opłaci kupić orginalną ładowarkę, bo orginał około 70 zł . Kolega Sickboy25 pisał że najprawdopodobniej uwaliłem układ PCAP i czy da sie to jeszcze naprawić i jaki jest ewentualny koszt naprawy?? Bo szkoda telefonu !
  • #10 2074179
    Sickboy25
    Poziom 12  
    Posty: 12
    Pomógł: 1
    irys11 napisał:
    kupiłem ładowarkę ale podróbę (bo była tańsza :-) ) ale czy sie teraz opłaci kupić orginalną ładowarkę, bo orginał około 70 zł . Kolega Sickboy25 pisał że najprawdopodobniej uwaliłem układ PCAP i czy da sie to jeszcze naprawić i jaki jest ewentualny koszt naprawy?? Bo szkoda telefonu !


    To jest najmniej optymistyczna opcja (PCAP).
    Mało jaki serwis podejmuje się naprawy tego (chyba że maja odpowiednie urządzenia)
    Płyty główne C975,E1000 są bezołowiowe i żeby wlutaować taki układ trzeba użyć bardzo wysokiej temperatury i zrobić to za pierwszym podejściem (PCAP nie jest odporne na dłuższe traktowanie jej wysoką temp.)
    Koszt PCAP do E1000 to około 50 złotych (ja tak sprowadziłem z Anglii).

    Pozdrawiam
  • #11 2074754
    irys11
    Poziom 10  
    Posty: 47
    Ocena: 1
    Dzięki wszystkim. Popytam sie po serwisach ile mnie ta naprawa bedzie kosztować i czy wogóle robią te telefon. Temeta zamkniety>

    pozdrawiam :D
  • #12 3800433
    kuci5
    Poziom 10  
    Posty: 25
    A co powiecie odnośnie baterii w tym telefonie. Musze zmienić baterie, lecz nie stać mnie na oryginała. Mam oryginalną ładowarkę,lecz nie wiem czy jeżeli będę miał nieoryginalną baterie za 20 zł,będą jakieś problemy,które były wyżej opisywane...problemy z PCAP itp. Proszę doradźcie co robić.

Podsumowanie tematu

✨ Motorola C975 nie ładuje baterii mimo podłączenia ładowarki – po podłączeniu ładowarki klawiatura się aktywuje, pojawia się dźwięk, ale wskaźnik baterii znika, a bateria nie ładuje się nawet po długim czasie. Problem może wynikać z używania nieoryginalnej, podrabianej ładowarki, która nie dostarcza odpowiedniego napięcia i natężenia (wymagane 1,5 A dla modelu 3G). Używanie podróbek może uszkodzić układ PCAP odpowiedzialny za ładowanie, co objawia się brakiem ładowania i znikaniem wskaźnika baterii. Wymiana baterii może nie rozwiązać problemu, jeśli uszkodzony jest układ PCAP lub złącze. Naprawa układu PCAP jest trudna i kosztowna, wymaga specjalistycznego sprzętu i wysokiej temperatury lutowania, a płyty główne C975 są bezołowiowe. Koszt samego układu PCAP to około 50 zł, ale serwisy rzadko podejmują się naprawy. Zaleca się stosowanie oryginalnych ładowarek dedykowanych do modelu C975, aby uniknąć uszkodzeń. W przypadku wymiany baterii warto rozważyć oryginalne akumulatory, gdyż tanie zamienniki mogą powodować dodatkowe problemy.
REKLAMA