Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głośniki do fabi

Kaool 10 Gru 2005 21:59 888 8
  • #1 10 Gru 2005 21:59
    Kaool
    Poziom 14  

czy ktoś może wie jak wymienić przednie głośniki od fabi ???? prosze o dokładny opis dzieki za pomoc

• #2 11 Gru 2005 19:14
    CAMARENA
    Poziom 23  

trzeba zdjąć tapicerkę
    przesunąć rękojeść(pod spodem są śruby) i jedna pod plastykiem regulacji lusterek,reszta jest widoczna
    no i pozostają zatrzaski

• #3 11 Gru 2005 19:39
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ściągnięcie tapicerki nie jest trudne ale trzeba wiedzieć jak. Otóż: Pod korbką jest plastikowy dystans. Przesuwasz go do przodu wzdłuż podłużnych otworów w tapicerce aż zeskoczy blokada (około 6 - 8 mm). Uważaj aby nie połamać blokadek obrotu tego pierścienia. Następnie od spodu podłokietnika jest mały prostokątny otworek. Musisz zakkrzywionym wąskim śrubokrętem odpiąć zatrzask, który jest na samej górze zaraz pod plastikiem (najprawdopodobniej przynajmniej jeden połamiesz, więc zacznij od drzwi kpasażera). Reszta już prosta. Pozostałą część podłokietnika przsuwasz i zdejmujesz. Odkręcasz śruby i zrywasz tapicerkę z zatrzasków. Musisz też zdemontować trójkąt przy lusterku -zrywasz go. Pamiętaj, że auto powinno być nagrzane aby plastiki były elastyczne. Takie zmrożone mają większą tendencję do pękania. Głośniki są nitowane do poszycia drzwi. Do zamontowania nowych będziesz potrzebował plastikowe dystanse. Miłej zabawy.

• #4 11 Gru 2005 20:03
    Kaool
    Poziom 14  

dzieki za tamto Jeszcze jedno jak wsadziś wysotonówki do tyłu i gdzie przeprowadzic kable ????????? dadam że szeroko pasmówki do tyłu już dałem. A czy ktoś zna jakieś fajne głosniczy do tyłu co by tam wmiare dobrze grały ??????? pozdrawiam

• #5 11 Gru 2005 20:37
    Błażej

A po co ci wysokotonówki z tyłu? Wysokotonówki dają ci sceną muzyczną, a ta przecież jest z przodu auta, a nie tyłu. Daj na przód jakiś dobry zestaw komponentów (osobne kickbasy i tweetery), a z tyłu zostaw te szerokopasmowe (masz pewnie na myśli wielodrożne).
    Jeśli nadal chcesz wysokotonówki do tyłu, to wsiądź do auta, w którym wysokotonówki są w klamkach tylnych drzwi (passat, vectra i kilka innych). Znajdują się one bliżej uszu kierocy niż te z przodu i są po dłuższej jeździe męczące.

• #6 11 Gru 2005 21:56
    Kaool
    Poziom 14  

własnie już kombinowałm co będzie jak je wsadze. Bo tez to zauwarzyłem zę one sa blirzej przodu niz tyłu. A jakie szeroko pasmówki polecacie to tego auta???????? (lubie bass) wiem że 10" nie mozna oczekiwac cudów ale zalerzy mi na letkim pomtuku.

• #7 11 Gru 2005 22:25
    Błażej

10' to jest 25 cm. A gdzie ty chcesz tam wcisnąć takie głośniki. Dobre owale powinny dać nawet trochę brzmienia z tyłu. Bo jak chcesz jakiś przyzwoity "pomruk" to musisz dać mały subwoofer. Moim zdaniem do takiego auta idealne rozwiązanie to system głośników na przód (kickbasy + twetery) i subik do bagażnika. Wszystko to napędzić jakimś niepotężnym wzmacniaczem. I więcej nie trzeba.

• #8 12 Gru 2005 17:09
    Kaool
    Poziom 14  

Sorki tam nie miły byś cale tylko cm (ale błąd) chce wykożystać seryjne miejsca bo to nie moje auto i nie chce za bardzo w tym ingerować. Wiem że z tego nie będzie sala kinowa ale chce poprawić jakość dzwieku

• #9 12 Gru 2005 22:27
    Błażej

To są głośniczki, które dawać będą tylko tło. Żadnych rewelacji nie uzyskasz. I nie ma co tam łądować jakiś drogich wynalazków.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo