logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Pralka Siemens WSS10X362PL/23 zatrzymuje się na 1 minucie i wywala bezpieczniki - co sprawdzić?

meteo123 27 Lis 2024 10:58 789 11
REKLAMA
  • #1 21321844
    meteo123
    Poziom 5  
    Posty: 191
    Pomógł: 2
    Ocena: 14
    Pralka SIEMENS X10-36 nie kończy prania. Pralka zatrzymuje się na 1 minucie do końca. Ostatnio zaczęła wywalać korki bezpieczniki. Jak sobie pomóc w tym temacie. Co może być awarią? Z góry dziękuję za poradę.
    Tabliczka znamionowa pralki Siemens WS10X362PL z danymi technicznymi Panel sterujący pralki SIEMENS X10-36 z widocznym wyświetlaczem i przyciskami. Pralka Siemens X10-36 z otwartymi drzwiczkami, ze zdjętą szufladą na detergenty.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • REKLAMA
  • #2 21321870
    JacekCz
    Poziom 42  
    Posty: 8670
    Pomógł: 760
    Ocena: 1462
    Jeśli wierzyć w twój przekaz, to wtedy by mogła isć próba uruchomienia zwalniacza drzwiczek.
    Ale często tu użytkownicy przekazują niedokładnie
  • Pomocny post
    #3 21322540
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13881
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6909
    W pierwszej kolejnosci grzaka do pomiarów.
  • REKLAMA
  • #4 21322543
    meteo123
    Poziom 5  
    Posty: 191
    Pomógł: 2
    Ocena: 14
    A jak się do niej dostać. Na pierwszy rzut oka nie widać dojścia do niej?
  • #5 21322586
    wwfiartfik
    Poziom 8  
    Posty: 11
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Witam, powinna być z przodu. Sprawdzić można, jak położy się pralkę na tył, wtedy od spodu jest dojście do styków. Co do wymiany, to trzeba demontować całą ścianę przednią.
  • #6 21323415
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13881
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6909
    meteo123 napisał:
    A jak się do niej dostać.


    Trzeba zdjąć przednią ścianę.
  • REKLAMA
  • #7 21323943
    meteo123
    Poziom 5  
    Posty: 191
    Pomógł: 2
    Ocena: 14
    Problem najpewniej stanowi grzałka. Jest przepalona (brak ciągłości obwodu) i zwarta z obudową - stad wyzwalanie bezpieczników. Podczas wyjmowania grzałki stwierdziłem dużo szarego brudu o ciastopodobnej konsystencji obok niej. Nie wiem jak do wyciągnąć? Długa przyssawka odkurzacza chyba tam nie wejdzie? Jak ten brud wyciągnąć?
  • REKLAMA
  • #8 21323989
    User2039
    Poziom 22  
    Posty: 387
    Pomógł: 54
    Ocena: 92
    @meteo123
    Najszybciej będzie rozebrać, wyczyścić i przy okazji wymienić łożyska i uszczelniacz. Są cudowne środki do czyszczenia pralek, ale nie na takie ciasto w bębnie.
  • #9 21325166
    mrice
    Moderator AGD
    Posty: 13881
    Pomógł: 2202
    Ocena: 6909
    meteo123 napisał:
    Podczas wyjmowania grzałki stwierdziłem dużo szarego brudu o ciastopodobnej konsystencji obok niej. Nie wiem jak do wyciągnąć?


    Zostaw w spokoju, napraw sprzęt, zrób pranko oczyszczające z litrem octu na bawełnie 60 stopni. To złogi detergentów które się nie rozpuściły. Ocet i temperatura ogarną sprawę. Będzie co najwyżej do wyczyszczenia filtr.

    User2039 napisał:
    Najszybciej będzie rozebrać, wyczyścić i przy okazji wymienić łożyska i uszczelniacz.

    Daj spokój, po co organizować autorowy tyle foboty ? Tydzień będzie z tym walczył albo lepiej. Łożyska jeśli sprawne to cnajmniej bez sensu ruszać.
  • #10 21325169
    meteo123
    Poziom 5  
    Posty: 191
    Pomógł: 2
    Ocena: 14
    BrUd wyciągnąłem zagiętym drutem i to były resztki tkanin. Czekam na nową grzałkę.

    Dodano po 2 [godziny] 55 [minuty]:

    Na jakiej zasadzie przykręca się grzałkę do pralki? Jest śrubka pomiędzy zaciskami grzałki ale nie wiem po co.
  • #11 21325465
    Kenworth 18
    Poziom 43  
    Posty: 11101
    Pomógł: 2415
    Ocena: 3705
    Po to jest śrubka w grzałce by blaszka po wewnętrznej stronie uszczelki docisnęła ją i uszczelka rozpierając się blokuje grzałkę w zbiorniku jednocześnie uszczelniając grzałkę.
  • #12 21343799
    meteo123
    Poziom 5  
    Posty: 191
    Pomógł: 2
    Ocena: 14
    Awaria usunięta. Przyczyną była przepalona grzałka. Po wymianie grzałka pralka kończy normalnie program. Dziękuję za pomoc. :)

Podsumowanie tematu

✨ Pralka Siemens WSS10X362PL/23 zatrzymuje się na 1 minucie przed końcem cyklu prania i wyłącza bezpieczniki. Użytkownicy sugerują, że problem może być spowodowany uszkodzoną grzałką, która może być przepalona lub zwarta z obudową, co prowadzi do wyzwalania bezpieczników. Aby zdiagnozować problem, zaleca się sprawdzenie grzałki, do której dostęp można uzyskać po zdjęciu przedniej ściany pralki. Po wymianie grzałki problem został rozwiązany, a pralka zaczęła normalnie kończyć programy prania.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA