Cześć,
Pralka Amica EAWM6102SL uszkadza grzałkę.
Objawy:
Pralka przestała grzać wodę, wyszło że przepalona jest grzałka.
Po zamontowaniu nowej grzałki i uruchomieniu pralki, grzałka uległa uszkodzeniu.
Testy:
Sprawdziłem drożność wężyka do czujnika poziomu wody - OK.
Termistor montowany w grzałce - OK. W zimnej wodzie miał ok. 20 kΩ, po wlaniu kubka ciepłej wody do bębna rezystancja spadła do ok. 12 kΩ.
Zamiast grzałki podłączyłem lampkę i uruchomiłem program Pranie krótkie 15'.
Pralka pobrała wodę, pokręciła bębnem, jeszcze dobrała wody i załączyła grzałkę (lampkę). Przez kilka minut kręciła bębnem co jakiś czas i wypompowała wodę. Lampka nadal świeciła. Potem ze dwa razy pobrała wodę, kręciła bębnem, wypompowała i zakończyła program. Na wyświetlaczu LED był napis END. Lampka nadal świeciła.
Przekręciłem pokrętło programów na pozycję WYŁ, lampka zgasła i po chwili słychać było że przekaźnik kliknął. Przyjmuję że to ten od załączania grzałki.
Po wyjęciu programatora sprawdziłem miernikiem stan styków przekaźnika od grzałki, nie są sklejone.
Może ktoś podpowie czy usterka jest naprawialna, czy szukać drugiego programatora lub pralki.
Pralka Amica EAWM6102SL uszkadza grzałkę.
Objawy:
Pralka przestała grzać wodę, wyszło że przepalona jest grzałka.
Po zamontowaniu nowej grzałki i uruchomieniu pralki, grzałka uległa uszkodzeniu.
Testy:
Sprawdziłem drożność wężyka do czujnika poziomu wody - OK.
Termistor montowany w grzałce - OK. W zimnej wodzie miał ok. 20 kΩ, po wlaniu kubka ciepłej wody do bębna rezystancja spadła do ok. 12 kΩ.
Zamiast grzałki podłączyłem lampkę i uruchomiłem program Pranie krótkie 15'.
Pralka pobrała wodę, pokręciła bębnem, jeszcze dobrała wody i załączyła grzałkę (lampkę). Przez kilka minut kręciła bębnem co jakiś czas i wypompowała wodę. Lampka nadal świeciła. Potem ze dwa razy pobrała wodę, kręciła bębnem, wypompowała i zakończyła program. Na wyświetlaczu LED był napis END. Lampka nadal świeciła.
Przekręciłem pokrętło programów na pozycję WYŁ, lampka zgasła i po chwili słychać było że przekaźnik kliknął. Przyjmuję że to ten od załączania grzałki.
Po wyjęciu programatora sprawdziłem miernikiem stan styków przekaźnika od grzałki, nie są sklejone.
Może ktoś podpowie czy usterka jest naprawialna, czy szukać drugiego programatora lub pralki.