logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Yamaha RX-397 - pilot działa niestabilnie, konieczność resetu z gniazdka

bolila 09 Sty 2025 17:20 312 2
REKLAMA
  • #1 21385212
    bolila
    Poziom 9  
    Posty: 47
    Ocena: 2
    Witam, mam problem z działaniem amplitunera Yamaha RX-397, sterowanie pilotem. Sprzęt działa poprawnie sterowany z panela, natomiast pilot raz działa, raz nie. Aby załączyć amplituner z pilota, muszę wyłączyć go fizycznie z gniazdka i odczekac 20min włączyć do gniazdka i wcisnąć power na pilocie, z reguły się to udaje, ale po wybraniu innej funkcji na pilocie, po kilku operacjach sterowanie się blokuje. Pilot sprawny. Następne załączenie możliwe po kilkunastu minutach. Pragnę dodać, że są dni, kiedy wszystko jest ok.
    Druga opcja aby uruchomić sterowanie z pilota po 5min wyłączenia z gniazdka włączyć ponownie do gniazdka i rownocześnie naciskać power na pilocie.
  • REKLAMA
  • #2 21385425
    2konrafal1993
    Poziom 38  
    Posty: 2916
    Pomógł: 581
    Ocena: 746
    Jeśli pilot na 100% sprawny to trzeba grzebać w amplituerze i z racji wieku sprzętu warto by było go przejrzeć pod kątem zimnych lutów. Jeśli to nie wina lutów to przydało by się zrobić pomiary napięć zasilania na procesorze a nawet nie zaszkodzi na samym odbiorniku pilota. Potem to już bym brał pod uwagę uszkodzenie odbiornika lub wyschnięte kondesatory. Chociaż dużo przemawia za zimnymi lutami skoro ma dni że pracuje prawidłowo.
  • #3 21407382
    bolila
    Poziom 9  
    Posty: 47
    Ocena: 2
    Temat do zamknięcia. Wymieniłem całą płytę z wyświetlaczem i czujnikiem IR. Działa, jest ok.
REKLAMA