Witam,
mój ekspres do kawy zgłasza nieuzasadniony błąd, ale po kolei:
Maszyna włącza się prawidłowo i przepłukuje gorącą wodą, to oznacza, że grzałka jest OK.
Młynek mieli i podaje zmieloną kawę, wszystko pięknie widać przez otwór do nasypywania zmielonej kawy.
Następnie winda jedzie na górę i kompresuje wsad. Czujnik, czy raczej switch (normalnie zwarty), działa prawidłowo. W szczytowym momencie na rozłączniku pojawia się 5 V, czyli zostaje rozwarty ruchem tłoka.
Ale UWAGA, właśnie w tym momencie następuje błąd: zaczynają migać dwie czerwone LED, druga i trzecia, licząc od lewej.
Teraz biorę instrukcję do ręki, polską, angielską i niemiecką. Każda mówi co innego!!! Formatowanie tabelki się ewidentnie rozjechało przy tłumaczeniu tego dokumentu.
Niezależnie od interpretacji instrukcji sprawdziłem wszystkie warianty i komponenty, zrobiłem kalibrację windy, odkamienianie.
Nie pomaga kompletnie nic. LED przestają migać po chwili.
I jeszcze jeden szczegół: po krótkim naciśnięciu przycisku płukania zaparzacz zaczął jeździć w pełnym cyklu bez jakiejkolwiek innej aktywności, jak mielenie czy płukanie. Wyłączyłem ten taniec obłędu przyciskiem po 10 minutach.
Ratunku, od tygodnia piję kawę tylko w biurze, przy tym nie najlepszej jakości.
mój ekspres do kawy zgłasza nieuzasadniony błąd, ale po kolei:
Maszyna włącza się prawidłowo i przepłukuje gorącą wodą, to oznacza, że grzałka jest OK.
Młynek mieli i podaje zmieloną kawę, wszystko pięknie widać przez otwór do nasypywania zmielonej kawy.
Następnie winda jedzie na górę i kompresuje wsad. Czujnik, czy raczej switch (normalnie zwarty), działa prawidłowo. W szczytowym momencie na rozłączniku pojawia się 5 V, czyli zostaje rozwarty ruchem tłoka.
Ale UWAGA, właśnie w tym momencie następuje błąd: zaczynają migać dwie czerwone LED, druga i trzecia, licząc od lewej.
Teraz biorę instrukcję do ręki, polską, angielską i niemiecką. Każda mówi co innego!!! Formatowanie tabelki się ewidentnie rozjechało przy tłumaczeniu tego dokumentu.
Niezależnie od interpretacji instrukcji sprawdziłem wszystkie warianty i komponenty, zrobiłem kalibrację windy, odkamienianie.
Nie pomaga kompletnie nic. LED przestają migać po chwili.
I jeszcze jeden szczegół: po krótkim naciśnięciu przycisku płukania zaparzacz zaczął jeździć w pełnym cyklu bez jakiejkolwiek innej aktywności, jak mielenie czy płukanie. Wyłączyłem ten taniec obłędu przyciskiem po 10 minutach.
Ratunku, od tygodnia piję kawę tylko w biurze, przy tym nie najlepszej jakości.