Dzień wszystkim,
Spotkało mnie ciekawe zjawisko w immobilizerze M43 Meta System - autko Mazda CX-3.
Mianowicie pojawiły się problemy z odpalaniem auta, pomimo wymiany baterii w tzw. pilocie osobistym, czyli breloczku z migającym co 3 sekundy czerwonym impulsem (załączam zdjęcie), nie można było odpalić zapłonu. Świecił się kluczyk zielony od pilota auta, ale migała co chwilę blokada najprawdopodobniej zapłonu.
Wciąż po wymianie baterii w obu pilotach immobilisera i zastosowaniu procedury po wymianie baterii (20 sekund) itd., auto nie chciało się odpalać.
Ostatecznie wg instrukcji immobilisera M43, włożyłem kluczyk elektroniczny (jest na zdjęciu obok kółeczka pilota immobilisera) w gniazdo serwisowe - odpuściło, zapaliłem, chociaż wciąż świeciła blokada na wyświetlaczu Mazdy (załączam zdjęcie).
Od samego początku, oraz po rozbrojeniu kluczykiem elektronicznym, wciąż na wyświetlaczu auta świeci się czerwona blokada i miga co chwilę, chociaż auto można prawie regularnie uruchomić (pojawiają się i problemy z odpalaniem od czasu do czasu).
Zauważyłem, iż tzw. panel immobilisera z diodą, który jest zainstalowany koło lusterka (na zdjęciu z otwartą pokrywą), w ogóle nie miga i nic nie daje wkładanie elektronicznego kluczyka na 1 sekundę i znowu, po prostu widać, że jest nieaktywny.
Prośba o poradę,
Czy to oznacza, że trzeba wymienić panel z diodą, czy coś innego jest, że kontrolka blokady na wyświetlaczu auta wciąż miga i może się pojawiać problem.
Generalnie nie widzę żadnej różnicy, czy włożę kluczyk, i znowu auto prawie cały czas się normalnie odpala, chociaż kontrolka nie ustępuje.
Oba piloty immobilisera w kształcie kółeczka są aktywne i migają regularnie na czerwono.
Prośba o info i poradę
Dziękuję
Spotkało mnie ciekawe zjawisko w immobilizerze M43 Meta System - autko Mazda CX-3.
Mianowicie pojawiły się problemy z odpalaniem auta, pomimo wymiany baterii w tzw. pilocie osobistym, czyli breloczku z migającym co 3 sekundy czerwonym impulsem (załączam zdjęcie), nie można było odpalić zapłonu. Świecił się kluczyk zielony od pilota auta, ale migała co chwilę blokada najprawdopodobniej zapłonu.
Wciąż po wymianie baterii w obu pilotach immobilisera i zastosowaniu procedury po wymianie baterii (20 sekund) itd., auto nie chciało się odpalać.
Ostatecznie wg instrukcji immobilisera M43, włożyłem kluczyk elektroniczny (jest na zdjęciu obok kółeczka pilota immobilisera) w gniazdo serwisowe - odpuściło, zapaliłem, chociaż wciąż świeciła blokada na wyświetlaczu Mazdy (załączam zdjęcie).
Od samego początku, oraz po rozbrojeniu kluczykiem elektronicznym, wciąż na wyświetlaczu auta świeci się czerwona blokada i miga co chwilę, chociaż auto można prawie regularnie uruchomić (pojawiają się i problemy z odpalaniem od czasu do czasu).
Zauważyłem, iż tzw. panel immobilisera z diodą, który jest zainstalowany koło lusterka (na zdjęciu z otwartą pokrywą), w ogóle nie miga i nic nie daje wkładanie elektronicznego kluczyka na 1 sekundę i znowu, po prostu widać, że jest nieaktywny.
Prośba o poradę,
Czy to oznacza, że trzeba wymienić panel z diodą, czy coś innego jest, że kontrolka blokady na wyświetlaczu auta wciąż miga i może się pojawiać problem.
Generalnie nie widzę żadnej różnicy, czy włożę kluczyk, i znowu auto prawie cały czas się normalnie odpala, chociaż kontrolka nie ustępuje.
Oba piloty immobilisera w kształcie kółeczka są aktywne i migają regularnie na czerwono.
Prośba o info i poradę
Dziękuję