logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opis pinów złączy BSI w Citroen Berlingo 2008 1.6 HDi

kru_czek 09 Lut 2025 14:21 1770 21
REKLAMA
  • #1 21431837
    kru_czek
    Poziom 8  
    Posty: 189
    Ocena: 7
    Witam.
    Posiada ktoś opis pinów złączy bsi.
    Citroen Berlingo 2008 1.6 HDi.
    Moduł BSI z bezpiecznikami w Citroenie Berlingo 2008 1.6 HDi
  • REKLAMA
  • #2 21431888
    piotrekwoj1
    Poziom 43  
    Posty: 10479
    Pomógł: 940
    Ocena: 3403
    Wszystkich czy konkretnie któregoś szukasz?
  • #3 21431933
    kru_czek
    Poziom 8  
    Posty: 189
    Ocena: 7
    Dobrze było by wszystkie, ale mogły by być chociaż kierunkowskazy.
  • #4 21434039
    kru_czek
    Poziom 8  
    Posty: 189
    Ocena: 7
    Nikt...
  • REKLAMA
  • #5 21434461
    CameR

    Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Posty: 7706
    Pomógł: 1139
    Ocena: 3266
    kru_czek napisał:
    chociaż kierunkowskazy


    Fioletowy (pin. nr 13) i różowy (pin. nr 14) do czarnego 16-pinowego złącza w BSI.
    Fioletowy (pin. nr 6) i zielony (pin. nr 8) w brązowym 28-pinowym złączu skrzynki bezpieczników pod maską.
    Konto firmowe:
    ABC KOM
    Barcelońska 77, Katowice, 40-683 | Tel.: 601XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: https://www.auto-alarm.com.pl
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #6 21448287
    kru_czek
    Poziom 8  
    Posty: 189
    Ocena: 7
    A jeszcze gdybyś mógł podać zasilanie bsi.
  • #8 21448883
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 587
    kru_czek napisał:
    A jeszcze gdybyś mógł podać zasilanie bsi.


    Główne idzie tutaj:


    Jednostka bezpieczników samochodowych z kilkoma wtyczkami i kolorowymi bezpiecznikami.

    szara wtyczka stałe, czarna po stacyjce. Wszystkie cztery to +12V
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #9 21458170
    kru_czek
    Poziom 8  
    Posty: 189
    Ocena: 7
    Jeszcze gdybyś mi powiedział gdze masa i komunikacja, byłbym bardzo wdzięczny.
    Pzd.
  • #10 21459455
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 587
    kru_czek napisał:
    Jeszcze gdybyś mi powiedział gdze masa i komunikacja, byłbym bardzo wdzięczny.
    Pzd.



    Która komunikacja i która masa- jest ich więcej niż jedna, a trzeba tego szukać na kilkunastu jak nie na kilkudziesięciu schematach.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #11 21460387
    kru_czek
    Poziom 8  
    Posty: 189
    Ocena: 7
    Komunikacja obd 2
    Chodzi mi abym mógł uruchomić to bsi na stole.
  • #12 21460610
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 587
    kru_czek napisał:
    Komunikacja obd 2
    Chodzi mi abym mógł uruchomić to bsi na stole.


    C0001 to złącze OBD:


    Schemat połączeń obwodu elektrycznego w samochodzie z zaznaczonym złączem OBD.

    1 - + za stacyjka
    2 - niewykorzystane
    3 - linia CAN H magistrali ISO - inteligentny modul sterujacy
    4 - masa nadwozia
    5 - masa elektroniki
    6 - linia CAN H I/S magistrali ISO
    7 - diagnostyka linii K - Kontrola silnika
    8 - diagnostyka linii BUS CAN L - inteligentny modul sterujacy
    9 - niewykorzystane
    10 - niewykorzystane
    11 - niewykorzystane
    12 - diagnostyka linii K4 - ABS/ESP
    13 - niewykorzystane
    14 - linia CAN L I/S magistrali ISO
    15 - niewykorzystane
    16 - + akumulatora
    Załączniki:
    • BERLINGO UŻYTKOWY (B9) - OBD.pdf (703.59 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #13 21464759
    kru_czek
    Poziom 8  
    Posty: 189
    Ocena: 7
    U mnie pinów w bsi 31 i 33 W ogóle nie ma....zostaje chyba tylko 2 i 4 ..?
  • REKLAMA
  • #14 21464778
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 587
    kru_czek napisał:
    U mnie pinów w bsi 31 i 33 W ogóle nie ma....


    Kto wie? :) Na pewno dobrze liczysz i w dobrym gnieździe? VIN auta?


    Zdjęcie panelu bezpieczników samochodowych ze złączami elektrycznymi i kolorowymi bezpiecznikami, na którym zaznaczono jedno z gniazd.

    kru_czek napisał:
    zostaje chyba tylko 2 i 4 ..?


    2 i 4?
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #15 21465604
    kru_czek
    Poziom 8  
    Posty: 189
    Ocena: 7
    Tak dobrze licze ,🙂w tym Gnieźnie co zaznaczyłeś brak pinów 31 i 33

    VF7GB9HWC8J070762 Vin auta .

    Pzd .
  • Pomocny post
    #16 21466014
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 587
    kru_czek napisał:
    Tak dobrze licze ,🙂w tym Gnieźnie co zaznaczyłeś brak pinów 31 i 33

    VF7GB9HWC8J070762 Vin auta .

    Pzd .



    OK, czyli M59. To zmienia postać rzeczy, bo nie jest Full CAN- tylko CAN-VAN.

    Diagram okablowania systemu CAN-VAN dla pojazdu M59.

    1 - + za stacyjka
    2 - niewykorzystane
    3 - niewykorzystane
    4 - masa nadwozia
    5 - masa nadwozia
    6 - niewykorzystane
    7 - diagnostyka linii K . Kontrola silnika
    8 - niewykorzystane
    9 - niewykorzystane
    10 - niewykorzystane
    11 - diagnostyka linii K3 . inteligentny modul sterujacy
    12 - diagnostyka linii K4 . system przeciwko blokowaniu kól
    13 - niewykorzystane
    14 - niewykorzystane
    15 - niewykorzystane
    16 - + akumulatora
    Załączniki:
    • BERLINGO UŻYTKOWY (M59) - OBD.pdf (331.79 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #17 21466176
    kru_czek
    Poziom 8  
    Posty: 189
    Ocena: 7
    Czyli 7 pin bsi .
    Nie stety nie mogę się połączyć na stole z tym bsi...,a chyba się powinno dać tak jak z każdym sterownikiem...

    Tak czy inaczej bardzo dziękuję za schematy 🙂
  • #18 21466510
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 587
    kru_czek napisał:
    Czyli 7 pin bsi .
    Nie stety nie mogę się połączyć na stole z tym bsi...,a chyba się powinno dać tak jak z każdym sterownikiem...


    Na pinie 7 masz kalkulator silnika, którego na stole nie masz. :) BSI jest na 11 w złączu OBD, i nie zdiagnozujesz niczego jeśli próbujesz to zrobić za pomocą "ELM 327".
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #19 21466847
    kru_czek
    Poziom 8  
    Posty: 189
    Ocena: 7
    Tak dokładnie 11 obd 🙂
    Próbowałem lexia diagbox i fvdi
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #20 21467649
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 587
    kru_czek napisał:
    Tak dokładnie 11 obd 🙂
    Próbowałem lexia diagbox i fvdi


    Możliwe, że któraś masa jest niepodłączona, lub któryś plus- miałem podobie w nowszym BSI- ożyło dopiero jak wszystkie masy były podpięte.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #21 21468409
    kru_czek
    Poziom 8  
    Posty: 189
    Ocena: 7
    Dzięki sprawdzę to , tylko zastanawiałem się czy jest w ogóle możliwe podłączyć ten bsi na stole , ale skoro mówisz że ty się połączyłes,to pewnie się da .
    Czym się laczyles na stole lexia ..? ,i po can czy k-line ?
  • #22 21469060
    artur.heise
    Poziom 33  
    Posty: 1606
    Pomógł: 223
    Ocena: 587
    kru_czek napisał:

    Czym się laczyles na stole lexia ..? ,i po can czy k-line ?


    Moje BSI było nowsze- full CAN.
    Pomogłem? Kup mi kawę.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat opisu pinów złączy BSI w Citroenie Berlingo 2008 1.6 HDi. Użytkownik poszukiwał informacji na temat wszystkich pinów, szczególnie dotyczących kierunkowskazów oraz zasilania BSI. Otrzymał szczegółowe informacje dotyczące pinów w różnych złączach, w tym pinów fioletowego i różowego w czarnym 16-pinowym złączu oraz pinów w brązowym 28-pinowym złączu skrzynki bezpieczników. Użytkownicy wymienili się schematami oraz informacjami o komunikacji OBD II, wskazując na różne linie CAN i masy. Pojawiły się również pytania o możliwość podłączenia BSI na stole oraz o metody diagnostyki, w tym użycie narzędzi takich jak Lexia i ELM 327.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA