logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Głowica termostatyczna - jak zmniejszyć zakres grzania? Czy to uszkodzenie?

staś pytalski 21 Mar 2025 13:35 384 1
REKLAMA
  • #1 21489214
    staś pytalski
    Poziom 41  
    Posty: 7077
    Pomógł: 758
    Ocena: 1430
    Dzień dobry.

    Mam takie pytanie, czy głowicę termostatyczną można jakoś przestawić, ustawić, żeby w mniejszym zakresie dostarczała ciepło?
    Mam w miarę świeże głowice i np jak ustawie na 2, to grzejnik jest optymalnie ciepły. Natomiast jedna z głowic po ustawieniu na 2 grzeje tak, jakby była rozkręcona w pełni. Grzeje jak szalona.
    Czy to to uszkodzona głowica, czy jakieś ustawienie można zmienić?
    Z góry dziękuję za wskazówki.
    P.S. zdjęcie głowicy wrzucę niebawem.
  • REKLAMA
  • #2 21489224
    78db78
    Poziom 43  
    Posty: 10561
    Pomógł: 1798
    Ocena: 3240
    staś pytalski napisał:
    po ustawieniu na 2 grzeje tak, jakby była rozkręcona w pełni. Grzeje jak szalona.

    Zamień miejscami głowice. Może masz złe kryzowanie na zasilaniu grzejnika. Ważna jest też odległość kolejność od pieca.
    Może ta wadliwa się odkręciła na gwincie, ustaw na max i dokręć głowice do zaworu.
REKLAMA