logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Funbox 6 Orange + TP-Link TD-W8970 jako Access Point po kablu – jak poprawnie skonfigurować?

Dzidorek 04 Maj 2025 07:54 621 4
REKLAMA
  • #1 21538301
    Dzidorek
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Hej, posiadam internet światłowodowy w Orange, dostałem od nich router Funbox 6. Mieszkam w domu piętrowym, router znajduje się na górze, a na dole nie ma zasięgu. Swego czasu posiadałem fajny router TP-Link TD-W8970 i chciałem z niego zrobić Access Point na kablu, ale coś mi nie wyszło, gdyż po podłączeniu do drugiego routera, który służył jako Access Point, internetu nie było. Czy jest to możliwe i czy w ogóle ma to sens w takiej konfiguracji routerów, jak tu wspomniałem?
  • REKLAMA
  • #2 21538330
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #3 21538405
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35458
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5432
    Dzidorek napisał:
    czy w ogóle ma to sens w takiej konfiguracji routerów, jak tu wspomniałem?

    Najmniejszego.
    Te stare routery nadają się tylko do PSZOK.

    Jeżeli ktoś poważnie myśli o bezpieczeństwie sieci WiFi, to tylko i wyłącznie współczesny sprzęt, który ma wsparcie producenta w oprogramowaniu.
    TP-Link C6 v4 ma fabryczną opcję AP.
  • REKLAMA
  • #4 21538445
    Dzidorek
    Poziom 10  
    Posty: 28
    >>21538330
    Tylna strona opakowania sprzętu TP-Link z tabelą cech i korzyści oraz porównaniem modeli routerów/modemów ADSL2+.
  • #5 21538519
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
REKLAMA