logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy K7S5A obsługuje RAM powyżej 266MHz?

mahcin 17 Gru 2005 12:56 1586 11
REKLAMA
  • #1 2091532
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    Czy do tego modelu plyty da sie wlozyc kosci RAM o wiekszej czestotliwosci niz 266MHz ?
  • REKLAMA
  • #2 2091539
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3268
    Pomógł: 476
    Ocena: 199
    pewnie ze da sie wlozyc, kto Ci zabroni :), z tym ze bedzie chodzic na 266 albo wolniej
  • #3 2091569
    dj master
    Poziom 21  
    Posty: 567
    Pomógł: 22
    Ocena: 29
    Cześć , ja założyłem 512 MbRAM DDR /400MHz i poszlo bez problemu ,ale na 200Mhz ... :D
  • REKLAMA
  • #4 2091593
    Druss21
    Poziom 18  
    Posty: 322
    Pomógł: 21
    Ocena: 2
    Moge potwierdzic ostatnio kupowalem koledze Twinmos 512MB/400 i dzialaja bez problemu jako 266.
  • #5 2091899
    jokrasa
    Poziom 28  
    Posty: 1144
    Pomógł: 112
    Ocena: 89
    Pamięć to powinna spoko pójść, natomiast można pokusić się o zdobycie i wgranie nieoficjalnego BIOSU.
    Bo tak jak inne płyty tej firmy, tak i tak jest "odporna" na overclockerów. Nie ma zmiany mnożnika czy napięć. Jedyne dostępne ustawienia to taktowanie procesora/pamięci 100/100, 100/133, 133/133, z których tak na prawdę tylko to ostatnie daje dobre wyniki. Krąży gdzieś po sieci nieoficjalny BIOS, który pozwala ustawić jeszcze taktowanie 150/150 ale nie udało mi się go namierzyć
  • REKLAMA
  • #6 2092332
    K!lleR
    Poziom 39  
    Posty: 4848
    Pomógł: 456
    Ocena: 131
    Wracając do tematu pamięci to się da spokojnie.
  • REKLAMA
  • #7 2100323
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    oki, jak potrzeba nie oficjalnego biosa, moge przeslac, bo mam takiego sprawdzonego na sobie;) a jeszcze pytanko... mam 256 DDR kingstona 266MHz, czy jak doloze 256 innej firmy i z np 400MHz, to sie ze soba ppolubi i bedzie dzialac jako jednolite 512MB 266MHz?
  • #8 2100348
    K!lleR
    Poziom 39  
    Posty: 4848
    Pomógł: 456
    Ocena: 131
    Będzie działać tylko 266MHz musi być jako pierwsza, w pierwszym sloce ( banku ).

    W sklepie niech kolega zapyta czy w razie nie współpracy pamięci będzie można wymienić kość.
  • #9 2100366
    betonn
    Poziom 15  
    Posty: 195
    Pomógł: 10
    Ocena: 10
    D autopsji wiem że ta płyta, a właściwie czip jest bardzo wybredny jeśli chodzi o dobieranie pamięci. Nie chodzi tu o dobranie jednej pamięci, ale o dobieranie jeśli na płycie są dwie pamięci. Jeśli masz zamiar mieć dwie to takie same i tego samego producenta. Nie znaczy to że dwie różne nie będą współpracować, ale z tym bywa różnie.
  • #11 2361925
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    dzieki, kupilem pamiec 2100 elixira i dziala razem z kingstonem;)
  • #12 2362360
    maras77
    Poziom 21  
    Posty: 539
    Pomógł: 21
    Ocena: 113
    Ja mam ustawione 147/147 MHz

Podsumowanie tematu

✨ Płyta główna K7S5A obsługuje pamięci RAM o częstotliwości powyżej 266 MHz, jednak moduły o wyższej częstotliwości będą działać z taktowaniem ograniczonym do 266 MHz lub niższym. Użytkownicy potwierdzają poprawne działanie kości DDR 400 MHz, które są automatycznie obniżane do 266 MHz. Płyta jest jednak wybredna przy doborze pamięci, zwłaszcza gdy stosuje się dwa moduły – zaleca się używanie identycznych kości tego samego producenta dla zapewnienia stabilności. Możliwe jest również wgranie nieoficjalnego BIOS-u, który pozwala na ustawienie wyższych taktowań, np. 150/150 MHz, choć jest on trudno dostępny. Przy mieszaniu pamięci o różnych częstotliwościach, moduł o niższej częstotliwości (np. 266 MHz) powinien być umieszczony w pierwszym slocie, aby system działał stabilnie. Przykładowo, pamięci Kingston 266 MHz i Elixir 2100 współpracują poprawnie na tej płycie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA