Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wydzielanie limitu użytkownikom pod Neo - jaki router?

18 Gru 2005 14:26 1097 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mając Neo 2048 kb/s rozdzieloną na 7 użytkowników i ograniczenie ilości przesyłanych informacji w kierunku do abonenta 35 GB w okresie rozliczeniowym, chciałbym mieć router który pozwoli mi na wydzielenie każdemu w naszej sieci po 5 GB z max przepustowością (a więc żeby nie było problemu że jeden ściąga od czasu do czasu mp3, a drugi w tym czasie zasysa filmy, i po paru dniach transfer spada do 32 kb/s dla wszystkich). Po prostu żeby każdy z użytkowników w sieci miał te swoje 5 GB i sam sobie to spożytkował.
    Nie wiem czy jasno się wyjaśniłem :)
    Czytałem gdzieś, że są takie routery z taką opcją pod Neo.
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Są routery z podziałem pasma, jednak do ograniczenia ilości ściąganych danych musiałbyś zastosować serwer + odpowiednie oprogramowanie.
  • Poziom 10  
    Dzięki mbo za info :)
    Tak mi się w sumie wydawało że to o czym ja słyszałem to był serwer a nie router, ale zapytać zawsze warto :) Zostaje więc router z ograniczniem szybkości pobieranych danych :)
    Pzdr.
  • Poziom 22  
    Cos takiego mozna zrobic na np. kerio winroute, jednak to oprogramowanie jest bardzo mocno nie dorobione nawet najnowsze wersje i jest ku........wsko drogie, ale zawsze mozna "potestowac" za darmo, pod warunkiem ze masz mocnego kompa to "da" sie je uzywac, coż lepsze to niz nic.
  • Poziom 12  
    a ja zaproponuje jakiegos starego komputerka ;), do tego linux i skrypty baroo na przyklad, chodzi super. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Zdecydowanie stary komp plus linux - polecam NND 8-)
  • Poziom 12  
    proponuje serwer + linux debian + odpowiednia konfiguracja..i wszystko będzie tak jak sobie tylko zamarzysz, łącznie ze statystykami, kto kiedy i ile zasys, z jaką prędnością... po prostu, full monitoring :D