Witam forumowiczów!
Posiadam Expres do kawy Krups model EA89 w którym pojawia się następujący problem: Po uruchomieniu przy wstępnym grzaniu i przelewaniu wody pojawia się komunikat na przemian "płukanie" "załóż 2 zbiorniki" "płukanie" "załóż 2 zbiorniki" i tak do końca płukania. Gdy chcę zrobić kawę proces zaczyna się normalnie po czym eksperes zaczyna dziwnie się zachowywać i wyświetlać na przemian cykl robienia kawy z informacją "załóż 2 zbiorniki". Przesyła film żeby to zobrazować. Rozkręciłem cały ekspres i wykonałem konserwację , sprawdziłem wszystkie czujniki miernikiem i wyglądają na sprawne. Znalazłem na jednym z forum informacje o podobnym objawie i tam ktoś wskazywał na uszkodzony bezpiecznik termiczny na kotle przez który idzie również napięcie na czujniki zbiorników. Na kotle są dwa takie same bezpieczniki termiczne, oba sprawdziłem na zimno i są ok. Czy jest taka możliwość że jak bezpiecznik dostaje temperaturę zaczyna świrować i nie przepuszcza napięcia na czujniki? Czy mieliście podobny problem z tym eksperesem?
Posiadam Expres do kawy Krups model EA89 w którym pojawia się następujący problem: Po uruchomieniu przy wstępnym grzaniu i przelewaniu wody pojawia się komunikat na przemian "płukanie" "załóż 2 zbiorniki" "płukanie" "załóż 2 zbiorniki" i tak do końca płukania. Gdy chcę zrobić kawę proces zaczyna się normalnie po czym eksperes zaczyna dziwnie się zachowywać i wyświetlać na przemian cykl robienia kawy z informacją "załóż 2 zbiorniki". Przesyła film żeby to zobrazować. Rozkręciłem cały ekspres i wykonałem konserwację , sprawdziłem wszystkie czujniki miernikiem i wyglądają na sprawne. Znalazłem na jednym z forum informacje o podobnym objawie i tam ktoś wskazywał na uszkodzony bezpiecznik termiczny na kotle przez który idzie również napięcie na czujniki zbiorników. Na kotle są dwa takie same bezpieczniki termiczne, oba sprawdziłem na zimno i są ok. Czy jest taka możliwość że jak bezpiecznik dostaje temperaturę zaczyna świrować i nie przepuszcza napięcia na czujniki? Czy mieliście podobny problem z tym eksperesem?