Będę wdzięczny za szybką konsultację techniczną:
Rozdzielacz: Uponor Vario S z zaworami kulowymi dolne G1.
Siłownik Salus T30 NO 230 V M30×1,5.
I teraz pytanie: czy to będzie ze sobą działać? Teoretycznie gwinty obu są dopasowane, ale jest różnica w skoku — Salus ma skok 4 mm, tymczasem zalecany przez Uponora ich własny siłownik Uponor Vario S (24 V NC, M30×1,5) ma skok wynoszący 5 mm. Zależy mi na tym, aby zastosować siłowniki NO (będzie sterowanie z automatyki). Tylko czy w takim przypadku nie oznacza to, że zawór nigdy się do końca nie zamknie? Ewentualnie jakie mogą być inne konsekwencje takiej stosunkowo niewielkiej różnicy? Zastosowałbym i oryginalne Uponory, ale nie mają w ofercie NO, a jedynie NC (normalnie zamknięte).
Ewentualnie, czy ktoś zna jakieś dobre forum, na którym można by zadać takie pytanie i otrzymać w miarę wiarygodną odpowiedź?
Jakby co, to ChatGPT już został odpytany bardzo precyzyjnie. Ciekaw jestem teraz odpowiedzi/podpowiedzi jakichś praktyków. Z góry dzięki!
Rozdzielacz: Uponor Vario S z zaworami kulowymi dolne G1.
Siłownik Salus T30 NO 230 V M30×1,5.
I teraz pytanie: czy to będzie ze sobą działać? Teoretycznie gwinty obu są dopasowane, ale jest różnica w skoku — Salus ma skok 4 mm, tymczasem zalecany przez Uponora ich własny siłownik Uponor Vario S (24 V NC, M30×1,5) ma skok wynoszący 5 mm. Zależy mi na tym, aby zastosować siłowniki NO (będzie sterowanie z automatyki). Tylko czy w takim przypadku nie oznacza to, że zawór nigdy się do końca nie zamknie? Ewentualnie jakie mogą być inne konsekwencje takiej stosunkowo niewielkiej różnicy? Zastosowałbym i oryginalne Uponory, ale nie mają w ofercie NO, a jedynie NC (normalnie zamknięte).
Ewentualnie, czy ktoś zna jakieś dobre forum, na którym można by zadać takie pytanie i otrzymać w miarę wiarygodną odpowiedź?
Jakby co, to ChatGPT już został odpytany bardzo precyzyjnie. Ciekaw jestem teraz odpowiedzi/podpowiedzi jakichś praktyków. Z góry dzięki!