Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak rozebrać baterię do IBM

Sebaczaj 19 Dec 2005 22:01 3261 6
    Sebaczaj
    Level 14  
    Czytałem sporo o regeneracji ogniw, ale nikt nie pisze jak rozbiera się baterie. Ja mam baterię do laptopa IBM thinkpad 390e. Myśle, że inne baterie rozbierają sie podobnie. Jeśli chodzi o moją baterię to ma taką przesuwaną klapkę. Przesuwa się na ok 1 cm ale pod spodem nic nie widać.
    Sebaczaj
    Level 14  
    Czy te baterie są na zatrzaski czy sklejane ? Ponawiam pytanie jak rozbiera się baterie do IBM.
    Sebaczaj
    Level 14  
    Rozbierał ktoś baterie do IBM.
  • Helpful post
    pulikow
    Level 20  
    Jeśli nie masz doświadczenia w regeneracji baterii lub/oraz umiejętności związanych z elektroniką to daj sobie spokój.
    Jeśli już w tym momencie masz problem to lepiej jak poszukasz innej dobrej baterii lub oddasz swoją do regeneracji.

Baterie są sklejane więc otwarcie ich polega na rozcinaniu dwóch połówek.
    Jeśli otworzysz baterię to będziesz mieć dostęp do ogniw które można wymienić ale to dopiero połowa sukcesu.

Druga częśc operacji polega na przeprogramowaniu elektroniki baterii tak aby komputer widział jej całą pojemność (elektronika zapamiętuje zużycie ogniw).

Sama wymiana ogniw NIC NIE DA !!!
    Sebaczaj
    Level 14  
    Dzięki za odpowiedź, czytałem sporo na forum o regenaracji baterii, ale nikt nie pisał jak się je rozbiera. Kupiłem sobie baterię za 10 zł do "rozwalenia", najpierw spróbuję dobrać się do elektroniki, a dopiero później za ogniwa. Jak rozkleić połówki obudowy baterii ?
    Sebaczaj
    Level 14  
    Dzięki. Super opis i zdjęcia. Zamykam temat