logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć Proxima 315MHz do mHouse WGS2 – wyjście do Open czy Stop?

sokolan 14 Paź 2025 16:52 147 4
  • #1 21720162
    sokolan
    Poziom 11  
    Posty: 3
    Proszę o podpowiedź — instrukcję, jak podłączyć sterownik jednokanałowy Proxima 315 MHz do sterownika bramy mHouse WGS2?
    Zasilanie podłączyłem do ECBus, natomiast wyjście do Open czy Stop? Czy może zablokować Open i Stop?
    Dziękuję z góry za pomoc.
  • #2 21720180
    rokbok
    Poziom 40  
    Posty: 4317
    Pomógł: 641
    Ocena: 1018
    sokolan napisał:
    Zasilanie podlaczylem do ECBus


    Błąd, zasilanie bierzesz z sąsiadujących ze sobą zacisków wejść Stop i Open.

    sokolan napisał:
    natomiast wyjscie do Open czy Stop? Czy moze zblokowac Open i Stop?


    Proximę podłączasz pod Open, żadnej kombinacji ze "zblokowaniem" Open i Stop.
  • #3 21720209
    sokolan
    Poziom 11  
    Posty: 3
    Dziękuję bardzo za podpowiedź.
    Proszę jeszcze o wyjaśnienie — dlaczego nie mogę podłączyć zasilania pod EcBus? Na wyjściu jest tam 20 V.
  • #4 21720220
    rokbok
    Poziom 40  
    Posty: 4317
    Pomógł: 641
    Ocena: 1018
    sokolan napisał:
    Prosze jeszcze o wyjasnienie - dlaczego nie moge podlaczyc zasilania pod EcBus?


    Wejście to nie służy do zasilania akcesoriów, jest to magistrala do obsługi urządzeń peryferyjnych zgodnych z ECSBus, biorąc z niej zasilanie do innych urządzeń zakłócisz ich działanie, a wręcz możesz uszkodzić centralę.
  • #5 21720227
    sokolan
    Poziom 11  
    Posty: 3
    Teraz wszystko jasne. Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź i radę.
    Pozdrawiam, Andrzej.
REKLAMA