Sterownik bramy somfy freevia 600 - brak zasilania
Witam,
W moje ręce trafiła płyta Somfy freevia 600. Objaw jest taki, że po podłączeniu zasilania płyta nie daje oznak życia - nie świecą i nie migają żadne diody sygnalizacyjne. Na dużym kondensatorze na stronie wtórnej jest 30V, na małym jest 0,8V.
Sprawdzając uzwojenia wtórne transformatora omomierzem wszystkie 4 piny są zwarte.
Na próbę podłączyłem z zasilacza zewnętrznego 5V i płyta ożyła.
Żadnych zwarć na diodach czy tranzystorach, podejrzewam transformator, czy ktoś może to już przerabiał?
Pozdrawiam,
RZ
Witam,
W moje ręce trafiła płyta Somfy freevia 600. Objaw jest taki, że po podłączeniu zasilania płyta nie daje oznak życia - nie świecą i nie migają żadne diody sygnalizacyjne. Na dużym kondensatorze na stronie wtórnej jest 30V, na małym jest 0,8V.
Sprawdzając uzwojenia wtórne transformatora omomierzem wszystkie 4 piny są zwarte.
Na próbę podłączyłem z zasilacza zewnętrznego 5V i płyta ożyła.
Żadnych zwarć na diodach czy tranzystorach, podejrzewam transformator, czy ktoś może to już przerabiał?
Pozdrawiam,
RZ