Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SIEMENS MCM1703

flopi 17 Kwi 2003 22:01 1156 4
  • #1 17 Kwi 2003 22:01
    flopi
    Poziom 10  

Monitor jest po wymianie kineskopu ponieważ poprzedni padł. Kineskop został wymieniony na ten sam model. Jedyny problem w tej chwili jest z balansem bieli. W tle jest za dużo czerwonego. W starszych monitorach można było regulować to poprzez perełki. W tym monitorze ich nie ma. Przypuszczam, że regulacja powinna byc w trybie serwisowym. I tu mam pytanie: jak wejsc w tryb serwisowy i wyregulować balans bieli? Z gory dziekuję za pomoc.

0 4
  • #2 12 Lut 2004 00:16
    elektromaniac
    Poziom 11  

zdar,
    mam stejny problem, ale monitor Siemens MCM 1753,
    taky po vymene kineskopu...

0
  • #3 13 Lut 2004 00:20
    lukasz726
    Poziom 26  

z moich doświadczeń ze zmianami kineskopów zakładam że są źle ustawione cewki odchylające.spróbuj je odsunąć lup zbliżyć do kineskopu.wymieniałem wiele razy i nie zawsze na identyczny kineskop i zawsze ustawiłem .to powinno zmniejszyć wybarwienia,reszta pierścieniami,choć nie twierdzę że to żmudna i wkurzająca robota.

0
  • #4 13 Lut 2004 00:40
    candle
    Spec od monitorów

....
    absolutnie nie ruszaj cewek
    regulacja z menu serwisowego

0
  • #5 13 Lut 2004 00:43
    lukasz726
    Poziom 26  

po wymianie kineskopu cewki już są ruszone więc nic się nie stanie jeśli sprubóje.zakładam że kolega CANDLE jeszcze nigdy nie zakończy powodzeniem takiej naprawy.Tylko w jednym przypadku-jeśli założyłeś kineskop włącznie z cewkami nie należy nimi ruszać.jeśli je zakładałeś od uszkodzonego przypuszczam że trzea je poprawić.

0