logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Apple Studio Display czyli LG 795SC brak wysokiego.

iNTELL 23 Gru 2005 21:34 1040 2
  • #1 2110581
    iNTELL
    Poziom 30  
    Posty: 1876
    Pomógł: 69
    Ocena: 45
    Witam, dziś w formie walki z nudą odkopałem taki monitor w celu naprawy go :) Na trafie brak napięć. 190V dochodzi do tranzystora Q503 i z niego już nei wychodzi. wszystkie tranzystory i diody sprawne ;) Moje podejrzenia padają na układ M62501P. Naprawiał już ktoś kiedyś podobną usterkę ?? Z góry dzięki za odpowiedź.
  • #2 2110891
    Kalik
    Poziom 24  
    Posty: 695
    Pomógł: 57
    Ocena: 6
    Jest to kość z wyjściem PWM, Q503 2sj306 i Q507 2sk2847 robią w układzie zasilania i regulacji WN Q503 jest sterowany z tej kostki na pinie 9 układu jest zrealizowany HV detection, na pinie 7 X-ray protection. Sprawdź parę push-pull w bramce Q507, zener D505 jednak znając problemy w tych monitorach z trafami skłaniam się bardziej, że w monku jest uszkodzone trafo a brak sterowania tych tranzystorów to tylko efekt zadziałania zabezpieczeń - raczej na uszkodzenie tej kości nie stawiam. Może poleciał gdzieś w sterowaniu jakiś rezystor bezpiecznikowy. Postaraj się przedzwonić to trafo megaomomierzem ( opisywane wielokrotnie na forum powinna być oporność niemierzalna), i sprawdż miernikiem pojemności między ssawką a pinem 15 trafa pojemność wewnętrzną jeśli będzie mniejsza niż 1nF to wszystko jasne.
    Wesołych Świąt.
  • #3 2111008
    iNTELL
    Poziom 30  
    Posty: 1876
    Pomógł: 69
    Ocena: 45
    Fakt między pinem 15 a ssawką niema, żadnej pojemności, zamówiłem już trafo przed chwilą, kurcze 5 dych w plecy, ale za to ładnie będzie wyglądał ;) Dzięki wielkie za pomoc.
REKLAMA