Witam.
Zwracam się do koleżanek/kolegów o pomoc.
Posiadam kocioł De Dietrich MCR4 19/20MI. Musiałem go zresetować i przywrócić do ustawień fabrycznych. Ok, procedura auto kalibracji poszła bez zakłóceń. Obecnie moja instalacja grzewcza CO to jedynie grzejniki panelowe (stalowe) + 1 drabinka w łazience. Krzywa grzewcza to 19,5+1,0 Tzasilania= 56°C. Sterownik TC Smart - pogoda internetowa (nie mam możliwości podł. prawdziwej czujki pogod.). Wydajność zapłonu (%) w kotle ustawiona na (30%) - parametr GP066, maksymalna korekta mocy ogrzewania (%) ustawiona na (0%) - parametr GP088.
Potrzebuję pomocy/podpowiedzi co do parametrów nastaw od Państwa ws. właściwych ustawień kotła, bo może coś jeszcze pominąłem i muszę jeszcze ustawić/wprowadzić/sprawdzić. Chcę zredukować moc grzewczą kotła na CO z 19 kW do 6kW. Czy robię to w tym parametrze kotła, tj. GP088 i ustawiam na (-38%), co rzekomo to ma odpowiadać zredukowanej mocy nastawy na ok. max. 6kW, wg. instrukcji/tabeli i pracować w zakresie min. 2,4kW do 6kW podczas modulacji kotła.
W nawiązaniu do mojego tematu mam jeszcze pytanko. Czy coś jeszcze mam potwierdzić/wprowadzić w ustawieniach kotła, czy to tyle (wg. instrukcji instalowania i konserwacji kotła na parametrze GP088 (0%) odpowiada max. 19kW na CO na nastawach fabrycznych, a (-38%) to będzie np. 6kW?).
Zwracam się do koleżanek/kolegów o pomoc.
Posiadam kocioł De Dietrich MCR4 19/20MI. Musiałem go zresetować i przywrócić do ustawień fabrycznych. Ok, procedura auto kalibracji poszła bez zakłóceń. Obecnie moja instalacja grzewcza CO to jedynie grzejniki panelowe (stalowe) + 1 drabinka w łazience. Krzywa grzewcza to 19,5+1,0 Tzasilania= 56°C. Sterownik TC Smart - pogoda internetowa (nie mam możliwości podł. prawdziwej czujki pogod.). Wydajność zapłonu (%) w kotle ustawiona na (30%) - parametr GP066, maksymalna korekta mocy ogrzewania (%) ustawiona na (0%) - parametr GP088.
Potrzebuję pomocy/podpowiedzi co do parametrów nastaw od Państwa ws. właściwych ustawień kotła, bo może coś jeszcze pominąłem i muszę jeszcze ustawić/wprowadzić/sprawdzić. Chcę zredukować moc grzewczą kotła na CO z 19 kW do 6kW. Czy robię to w tym parametrze kotła, tj. GP088 i ustawiam na (-38%), co rzekomo to ma odpowiadać zredukowanej mocy nastawy na ok. max. 6kW, wg. instrukcji/tabeli i pracować w zakresie min. 2,4kW do 6kW podczas modulacji kotła.
W nawiązaniu do mojego tematu mam jeszcze pytanko. Czy coś jeszcze mam potwierdzić/wprowadzić w ustawieniach kotła, czy to tyle (wg. instrukcji instalowania i konserwacji kotła na parametrze GP088 (0%) odpowiada max. 19kW na CO na nastawach fabrycznych, a (-38%) to będzie np. 6kW?).