logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] TX-55LX650E Vestel 17MB185 – poszukuję wsadu do reinstalacji przez USB, brak obrazu

delle5540 17 Lut 2026 15:32 1080 19
REKLAMA
  • #1 21841306
    delle5540
    Poziom 3  
    Posty: 1176
    Ocena: 120
    Witam, szukam wsadu EMMC na USB do Panasonic TX-55LX650E z płytą główną 17MB185. Telewizor reaguje na pilota, można go uruchomić i wyłączyć, jednak nic na nim się nie pojawia, poza podświetleniem. Próby resetu po wyłączeniu od sieci, nie przynoszą efektu.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21841344
    yokoono51
    Poziom 28  
    Posty: 764
    Pomógł: 161
    Ocena: 296
    EMMC memory cannot be rewritten via USB.
  • #3 21841349
    delle5540
    Poziom 3  
    Posty: 1176
    Ocena: 120
    Ok. Mam SVOD 3, rozumiem, że muszę dokupić adapter do niego... Czy ktoś mógłby ewentualnie wysłać mi zaprogramowaną nową kość?
  • #4 21841353
    yokoono51
    Poziom 28  
    Posty: 764
    Pomógł: 161
    Ocena: 296
    EMMC is KLM8G1GETF ???
    Panel VES550QNZL-N2-Z01 ???
  • REKLAMA
  • #5 21841364
    delle5540
    Poziom 3  
    Posty: 1176
    Ocena: 120
    Dokładnie. KLM8G1GETF SEc304 B041
  • #6 21841418
    rob1
    Poziom 25  
    Posty: 1118
    Pomógł: 68
    Ocena: 140
    Wsad EMCC chcesz wgrac przez USB -nie tak to nie działa
    tutaj nawet wgranie oprogramowania przez USB nie uleczy tej plyty(jesli nawet to na bardzo niedlugo)
    17mb185 naprawia sie inaczej ,to nie jest takie proste
  • #7 21841449
    delle5540
    Poziom 3  
    Posty: 1176
    Ocena: 120
    Spróbuję swoich sił. Póki co na podgrzewaczu zrobiłem wylut układu, usunąłem starą cynę i wyczyściłem pcb.
    Płyta główna z portami HDMI i USB, pęsetą oraz wylutowanym układem leżącym obok Zbliżenie PCB z polem lutowniczym BGA po usuniętym układzie, obok złącze i duży układ scalony.
    W międzyczasie do końca tyg ma kość zaprogramowana dojechać, jak będzie pomyślnie to do svoda kupię swój adapter
  • REKLAMA
  • #8 21841453
    rob1
    Poziom 25  
    Posty: 1118
    Pomógł: 68
    Ocena: 140
    Nie zapomnij o kluczach......
  • #9 21841509
    sergiy141
    Poziom 17  
    Posty: 210
    Pomógł: 26
    Ocena: 69
    Z jakiegoś powodu nikt nie pomyślał o wadzie sprzętowej. Autor nawet nie pokazał napięć na Tcon. Telewizor włącza się i wyłącza, podświetlenie działa. Po co od razu firmware?
  • #10 21841590
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39859
    Pomógł: 6336
    Ocena: 6852
    Ostatnio , jedynym paneceum na (brak obrazu) jest nagminne poszukiwanie FW.

    Nie tędy droga.
    * Bootloop/ stop na Android logo ... ( jest wskazówka na ... szukanie FW, wsadu eMMC. )

    Po drodze jest main z cpu/ T-con/ i sama matryca... jak napisano wyzej

    W zał. SM na to chassis Vestel, warto poczytać
    cpu MT9685
    KLM8G1GETF-B041

    p.s
    Mozna podac jaka matryca w tym modelu TX-55LX650E
    - czyzby VES550QNZL-N2-Z01 / VES500QNZB-M1-Z01

    np. dla PANASONIC TX-55LX650BZ & TX-55MX650B
    - T-CON / TCON - matrix VES550QNZL-N2-Z01
    - pvb: 6870C-0805A> potem WAŻNY opis : 6781L-......

    Płytka T-con LG Display na różowej folii bąbelkowej, widoczne złącza taśmowe i układy scalone
    Załączniki:
    • SM_Vestel_17MB185_MT9685LAAJAC.rar (4.57 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #11 21841983
    rob1
    Poziom 25  
    Posty: 1118
    Pomógł: 68
    Ocena: 140
    Wstawi pamiec to sie przekona czy TV zadziała i czy wszystkie funkcje TV beda działac
    zawsze to jakas nauka z tego bedzie
  • #12 21842207
    delle5540
    Poziom 3  
    Posty: 1176
    Ocena: 120
    Zakulkowałem układ i wstawiłem, pomyślałem że pomiary jakieś zrobię, późno ale cóż. Do płyty głównej wchodzą wszystkie główne napięcia , tj 24V, 12v, 5v i 3v. Na t-con z płyty jednak nie dochodzi do bezpiecznika F1 nic, a raczej bez powodu 5A tam nie jest....
  • REKLAMA
  • #13 21842212
    rob1
    Poziom 25  
    Posty: 1118
    Pomógł: 68
    Ocena: 140
    Plyta sama potrafi "powiedziec" co sie z nia dzieje
    tylko trzeba ja o to" "poprosic"
    teraz masz nastepny problem ,nie wiadomo czy EMCC jest prawidlowo zaprogramowany i czym jest zapropgramowany
  • #14 21842245
    delle5540
    Poziom 3  
    Posty: 1176
    Ocena: 120
    Nie programowałem go, jedynie nowe kulki i wlutowane tak jak było. Brak napięcia PANEL_VCC według manuala, to tłumaczy brak obrazu na matrycy. Ale czy uszkodzona emmc może powodować brak napiec zasilających tcon? Zwarcia nie widzę na płycie głównej, a względem masy szukałem po całej płycie, wszystkie bezpieczniki i rezystory 0 są też sprawne.

    Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

    Znalazłem uszkodzenie na płycie głównej, bezpiecznik P, 12v powróciło na tcon. Wymieniłem i nie wiem czy matryca nie będzie winna bo na podpiętej jednej taśmie połowa ekranu jest biała, na tylko drugiej na chwilę się rozjaśnia ale gaśnie , a na dwóch jest tylko podświetlenie.

    Telewizor z usterką: lewa połowa ekranu biała, prawa przyciemniona; dłoń trzyma górną ramkę
  • #15 21842354
    yokoono51
    Poziom 28  
    Posty: 764
    Pomógł: 161
    Ocena: 296
    Measure the VGH and VGL voltages on the t-con without connecting the panel. If they are ok, connect the ribbons one by one and see if there are any changes to VGH and VGL.
  • #16 21842393
    delle5540
    Poziom 3  
    Posty: 1176
    Ocena: 120
    >>21842354 VGL1 i VHL2 -7 i -14,9V mają, VGH napięcia na złaczu taśmy około 3,5V niezależnie czy podłączone czy odłączone taśmy.
  • Pomocny post
    #17 21842405
    yokoono51
    Poziom 28  
    Posty: 764
    Pomógł: 161
    Ocena: 296
    VGH is not correct. It should be around 25V. If it is missing without the panel connected, you have a faulty t-con.
    If you are lucky you can find a shorted capacitor. If not, the dc-dc converter is shorted/burned.
  • #18 21842421
    delle5540
    Poziom 3  
    Posty: 1176
    Ocena: 120
    Mój błąd - przy złączu taśmy VGH_ODD, VGH_EVEN,GIP_RTS, VCOM1 i VCOM2 mają około 3,4-3,6V ale VGH ma 28V, również niezależnie czy podłączona matryca czy nie.
  • #19 21843379
    delle5540
    Poziom 3  
    Posty: 1176
    Ocena: 120
    Poćwiczyłem lutowanie BGA na płycie głównej, pomiary na tcon, a teraz miałem przyjemność rozwiązać temat wymieniając matrycę, która była winna całemu zajściu. Trafił mi się tv z uszkodzonym podświetleniem za niewielkie pieniądze i pomyślałem że pojadę i kupię. Jakiś czas temu w TCL matryca była klejona ale można było ją wyciąć bo ramki nie miała, tutaj zostało tylko podgrzewanie po bokach by się odkleila. Czy jest jakiś inny sposób na takie sytuacje niż suszarka? Na szczęście wszystko działa już poprawnie.
    Ekran telewizora z interfejsem smart TV i kafelkami aplikacji oraz filmów na blacie
  • #20 21847627
    delle5540
    Poziom 3  
    Posty: 1176
    Ocena: 120
    TV działa poprawnie po wymianie matrycy. Dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczył telewizora Panasonic TX-55LX650E z płytą główną 17MB185, który włączał się i reagował na pilota, ale nie wyświetlał obrazu, jedynie podświetlenie. Próby reinstalacji oprogramowania przez USB i wgrywania wsadu eMMC nie były skuteczne, ponieważ pamięć eMMC (model KLM8G1GETF) nie może być programowana przez USB, a naprawa płyty 17MB185 wymaga innego podejścia. Po wymianie kości eMMC i sprawdzeniu napięć okazało się, że brakowało napięcia PANEL_VCC na T-con, co tłumaczyło brak obrazu. Znaleziono uszkodzony bezpiecznik na płycie głównej, którego wymiana przywróciła zasilanie 12V do T-con. Pomimo tego na matrycy pojawiały się problemy z wyświetlaniem (połowa ekranu biała, rozjaśnianie i gaśnięcie obrazu). Pomiar napięć VGH i VGL na T-con wykazał prawidłowe wartości, co wskazywało na sprawność T-con. Ostatecznie problemem okazała się uszkodzona matryca, którą wymieniono. Po wymianie matrycy telewizor działał poprawnie. Dyskusja podkreśliła, że brak obrazu może wynikać z uszkodzenia matrycy, T-con, płyty głównej lub zasilania, a nie tylko z problemów z oprogramowaniem czy wsadem eMMC.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA