Zmywarka zgłasza kod błędu F6 oraz miga dioda "zawór wody zakręcony".
Pierwszy raz problem z zmywarką pojawił się podczas mycia w programie eco. Mniej więcej na godzinę przed końcem programu zmywarka dawała sygnał dźwiękowy, plus migała dioda "zawór wody zakręcony" i zaczęła wylewać się woda spod zmywarki.
Po dostaniu się do wnętrza zmywarki nie zauważyłem żadnego wycieku spod dna zmywarki na podzespoły elektroniczne - na pokrywie dolnej zero wody.
Kolejny test przyniósł następujące wnioski: po włączeniu programu słychać szum pobieranej wody. Po około 2 minutach pojawia się sygnał dźwiękowy, plus miga dioda "zawór wody zakręcony" - słychać szum. Po kolejnych kilku minutach woda zaczyna wylewać się z prawej strony drzwi. Początkowo poziom wody utrzymuje się na wysokości filtra, ale z biegiem czasu stan wody zwiększa się do momentu przelania się przez drzwi.
Przewód odpływowy sprawny i drożny. Przewód z elektrozaworem aquastop sprawny i drożny - czyste sitko, miernik pokazuje 3,60 Ω na wtyczce. Podmiana przewodu aquastop na nowy nie pomaga. Płaszcz wodny drożny - był lekki osad w górnej części, ale został usunięty. Kranik z wodą odkręcony.
Tryb serwisowy od razu zgłasza F6. Czytałem, że winny może być czujnik ovi, hydrostat lub zawór zwrotny wody, ale nie wiem, gdzie szukać tych elementów.
Pierwszy raz problem z zmywarką pojawił się podczas mycia w programie eco. Mniej więcej na godzinę przed końcem programu zmywarka dawała sygnał dźwiękowy, plus migała dioda "zawór wody zakręcony" i zaczęła wylewać się woda spod zmywarki.
Po dostaniu się do wnętrza zmywarki nie zauważyłem żadnego wycieku spod dna zmywarki na podzespoły elektroniczne - na pokrywie dolnej zero wody.
Kolejny test przyniósł następujące wnioski: po włączeniu programu słychać szum pobieranej wody. Po około 2 minutach pojawia się sygnał dźwiękowy, plus miga dioda "zawór wody zakręcony" - słychać szum. Po kolejnych kilku minutach woda zaczyna wylewać się z prawej strony drzwi. Początkowo poziom wody utrzymuje się na wysokości filtra, ale z biegiem czasu stan wody zwiększa się do momentu przelania się przez drzwi.
Przewód odpływowy sprawny i drożny. Przewód z elektrozaworem aquastop sprawny i drożny - czyste sitko, miernik pokazuje 3,60 Ω na wtyczce. Podmiana przewodu aquastop na nowy nie pomaga. Płaszcz wodny drożny - był lekki osad w górnej części, ale został usunięty. Kranik z wodą odkręcony.
Tryb serwisowy od razu zgłasza F6. Czytałem, że winny może być czujnik ovi, hydrostat lub zawór zwrotny wody, ale nie wiem, gdzie szukać tych elementów.